Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy csináljátok? Terápia+f...

Ti hogy csináljátok? Terápia+felismerések

Figyelt kérdés

Fél éve járok terápiára. A módszer, elméletben, nagyon egyszerű. Ha rosszul vagyok, dühös, indulatos, szomorú, bármi, meg kell érteni, mi váltja ki. Van, amikor nagyon szépen működik, és akkor segít is a felismerés, máskor meg azt érzem, a sötétben tapogatózom, és eluralkodik rajtam a depresszív állapot. Leginkább akkor dühítő, mikor így kelek, éjszaka mégis mi váltja ki, hogy napokra beforduljak?!


Nagyon türelmetlen vagyok magammal, sokkal jobban szeretném ezeket érteni, így a letargia mellé jó nagy adag önutálat is párosul ilyenkor. A terápiám jelenleg szünetel, egyedül küzdök. Nektek mi segít a megértésben?



2019. aug. 17. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha úgy kelsz fel reggel, amögött is lehetnek okok, pl valami olyat álmodsz, ami megváltoztatja a hangulatodat. Én is eléggé szorongós vagyok, néha jobb, néha rosszabb, egyik reggel nagyon durva szorongással ébredem, aztán miközben reggeliztem, beugrottak képek az álmomból: gimnazista vagyok, új osztályba kerülök, az osztály előtt állok és mindenki megvetően néz rám...hát mit mondjak, kicsit sem kellemes. Teljesen valósághű volt és persze minden rossz érzés feljött bennem. Napokig kihatott rám.

Szóval még ha látszólag nincs is oka, lehet, egy álom okozza, amire nem is emlékszel... talán ez segít, hogy megértőbb legyél magaddal. :)

2019. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehetnek álmok is, talán éjjel dolgoznak az elfojtott érzelmek, amik napközben nem kapnak utat? Ez is lehet, bár ez megnehezíti a dolgom, hiszen sok álmomra nem is emlékszem, csak a reggeli rosszullét "súg". Ahogy gyerekkoromból sem maradt meg sok minden, ez is ellenem dolgozik :/
2019. aug. 17. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!