Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik valamilyen módon bántják magukat (falcolás, égetés, falbaütés, stb. ). Miért csináljátok? Ti képesek vagytok megmagyarázni? Nem ítéllek el titeket, sorstársak vagyunk.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hetedikes korom óta vannak ilyen gondjaim. Persze önmagam bántalmazása csak egy tünet, a kiváltó problémákat hagyjuk most. Az a helyzet, hogy belefáradtam a bevett magyarázatokba, hogy miért is csinálom. Nem tudom! Régen az volt a sablonszövegem, ha megkérdeztem magamtól, miért, hogy büntetem magam, most egy ideig az volt, hogy figyelemre vágyok. Nem mondom, mindkettő benne lehet a dologban, de valahogy egyik sem stimmel teljesen. Valamelyik este önvizsgálatot tartottam, és feltettem a kérdést: miféle érzések, gondolatok uralkodnak bennem, mielőtt bántom magam? Arra kérlek titeket, hogy ti is tegyétek fel magatoknak ezt a kérdést, gondoljatok bele azokba a percekbe, mielőtt jönnek a vágások, égetések, ütések, akármi. És kérlek, válaszoljatok a kérdésemre, miszerint miért teszitek ezt! Remélem, ti többet tudtok, mint én. Az én válaszom egyébként ez volt: vagdosás előtt a fejemben túl nagy a zűrzavar, nem értek semmit a világon, legszívesebben ordítanék az összezavarodottság miatt, úgy érzem, megőrülök, habzó szájú bolonddá vedlek... És azt hiszem, ilyenkor azért vágom meg magam, akár suliban is, mert a vágás egyértelmű, konkrét probléma, el kell állítani a vérzést, valahogy el kell takarni. Miközben a gondolataim kibogozhatatlanok. Valami ilyesmi... Illetve néha, ha valamiben rosszabbul teljesítek, mint szoktam, vagy rosszabbul, mint mások, olyankor is vágni akarok. Ez tényleg önbüntetés lehet, de nem szoktam azt érezni, hogy meg kell magam büntetnem. Nem értem. 18L

2013. okt. 26. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Én néha verem a farkamat! Az is ér?
2013. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs farkam, de úgy tudom, hogy nagyon érzékeny, tehát szerintem ér, akkor is, ha csak pofozgatod, de ha például kalapáccsal vered, akkor főleg. Elég furcsa módja az önbántalmazásnak, de én nem ítéllek el miatta. De megkérdezhetem, hogy miért csinálod? Elvileg közelebb kerülhetünk a gyógyuláshoz, ha meg tudjuk magyarázni...
2013. okt. 26. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a fájdalmat használod a feszültséget levezetésére,stresszoldásra. Nekem nincs saját tapasztalatom,ezért bocsánat,ha hülyeséget mondtam,de én ezt látom logikusnak.
2013. okt. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos önutálatból teszem sztem meg nem tudom még suicid is vagyok meg pesszimista sokszor plusz szerencsém sincs sokszor rágódom a múlton,beteg is vagyok

régóta megvan nálam ez naponta mindenféle öngyilkossággal kapcsolatos dolgok járnak a fejemben néha

már szeretem látni ha megvágom magam ha úgy vagyok

dögöljek..

2013. okt. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát én pár perce vágtam meg magamat megint szóval most pont tudok neked válaszolni..


Na szóval azért szoktam vagdosni magamat mert néha nagyon dühös vagyok másokra és ezzel együtt jár hogy csalódtam is bennük és ezért teszem mert nem akarom hogy belül fájjon ezért vágok többet is. Én érzem ,hogy fáj de nem állok le mert addig a fájdalomra öszepontosítok a vágásokra.Bár nem mindig segít abban teljesen hogy ne gondoljak a belső fájdalomra.

Nálam ha valamit a suliban rossz lett azért én nem vágok mert nem nagyon érdekel míg nem bukok meg.


Néha olyan dolgokat vágnak a fejemhez amik tényleg fájnak és ezért teszem

És ha elcseszek valamit mint a héten is (most kezdtem a héten vagdósni) szóval elcsesztem valamit olyan valamit amit mindennél jobban akartam a világon ez az egy volt számomra fontos és el*asztam.


Ha akarsz dumálni írj privit ok ?

2013. okt. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
azért mert lenyugszom tőle,és utána megkönnyebbülök. Én nem azért csinálom/csináltam mert magamat büntetem (miért? mások megteszik helyettem.) egyszerűen csak jólesik.
2013. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13 éves lány vagyok (most ne gyertek azzal, hogy milyen problémáim lehetnek. Óriásiak), és talán azért csinálom, hogy... egyrészt önbüntetés, másrészt feszült vagyok, mert olyan elvárásaim vannak magammal szemben, amiket nem tudok teljesíteni, aminek következtében stresszelek, de szerintem leghobban a tehetetlne dühömet adom ki így, amikor már annyira mérges vagyok (magamra vagy másokra), hogy már csak ez segít.
2013. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Régen gyengevoltam ahhoz hogy kiájjak magamért, és szép méjpontomban majdnem sikerült a vonat elé sétálnom, azóta labilis vagyok szellemileg és bármi történik velem vagy azzal aki fontos nekem magam hibáztatom érte és egyszerüen véresre tudnám ojankor verni a kezem a falom, de mostis 2x akkora az öklöm :/

Lényegében dühös vagyok magamra, és ezzel a feszkót kiadom.

2013. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te is, mint sokan előttem azért bántják magukat, mert iszonyúan dühösek, megbántottak, elkeseredettek, tanácstalanok és nem tudnak mit kezdeni a pillanatnyi frusztráltsággal. Én kisgyermekkorom óta, ha eluralkodott rajtam a düh, mindig ököllel a falba vertem, aztán rájöttem; ez fáj, de visszahoz a valóságba, hogy nem ugorhatok a torkának az illetőnek, aki felbosszantott. Nekem mindig sok problémám volt/van önmagammal a lelkem, érzéseim terén. Volt, hogy jártam pszichológushoz kiskoromban, akkor segített(bár én erre már nem igazán emlékszem)de aztán a pszichológus terhes lett és úgy volt, hogy átkerülök egy másikhoz. Na már most én ezt nem akartam, így félbeszakítottuk ezt a folyamatot. Sokáig nem is volt eget rengető problémám, de aztán átkerültem egy másik suliba. Ott nehezebb volt, és minden egyre szerencsétlenebbül alakult, 7.es voltam mikor már falcoltam, aztán 8. év elején vagdosni kezdtem magamat, de furcsamód csak akkor tettem, amikor felgyülemlett bennem a harag, vagy a keserűség., most még mindig nem vagyok rendben teljesen, én ostoba voltam, azt hittem megoldom önmagam, de nem kértem segítséget. Mikor 4 hete 1. óra után a suliban belevágtam az ablakba és az darabokra törött(megijedtem, a tanárok mind rólam beszéltek)rájöttem, ez így nem mehet tovább! Majdnem a gyermekpszichiátrián végeztem, és nincs több esélyem, most

már bármit teszek, bevihetnek! Na, én itt jöttem rá, hogy vissza kellene fognom magamat(persze a barátok sokat segítettek) igaz még nem vagyok jól,de arra törekszem! Nincs több vágás, nincs több ostoba kirohanás, meggondolatlan lépés, de még mindig azt mondom, hogy megoldom önmagam! Ne féljetek megkeresni egy jó pszichológust, állítólag sokat segíthet, ne legyetek annyira ostobák, mint én! 14/L

2013. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!