Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig is érzékeny voltam, de...

Mindig is érzékeny voltam, de most úgy érzem, húztam egy falat magam köré. Hogy lehet ezt lebontani?

Figyelt kérdés
A gyermekkoromban apukám és anyukám nagyon sokat veszekedtek, apukámat rengetegszer láttam agresszív állatként. Úgy érzem húztam az idők során egy falat magam köré, de ez nekem nagyon rossz. Hogy tudnám lebontani? Ehhez van köze az önértékelésnek? 20/F
2019. aug. 21. 12:01
 1/1 anonim válasza:

Csak rajtad múlik, hogy még tudsz-e nyílni, én talán azt javasolnám, hogy kezdj el fokozatosan többet mesélni másoknak az életéről. (Nyilván nem megy ez egyik napről a másikra, de mondjuk kezdheted azzal, hogy ha megérkezel a barátaihoz, vagy találkozol valakivel, elmeséled az utadat, mondjuk hogy pont jött a kalauz, vagy késett a vonat, vagy azon gondolkoztál egész nap, hogy mit evett a hörcsögöd pár éve, és mekkora már hogy még mindig rajta jár az agyad. Szerintem érted mire gondolok. Ha ilyenekről tudsz beszélni, az érzéseiről is fogsz tudni. ( Azért ne ömmlessz rá minden felesleges lelkis dumát a szembejövőkre) Egyébként egyáltalán nem baj, ha zárkózott vagy, a legtöbb ember (tapasztalataim szerint) csak két-három embernek nyílik meg igazán.

Szerintem ennek nem az önértékeléshez, hanem egyfajta "önvédelemhez" van köze.

2019. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!