Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet pszichés problema?

Ez lehet pszichés problema?

Figyelt kérdés

Nem vagyok cukorbeteg, nincs pajzsmirigy betegsegem(verkepbol tudjuk), megis folyton ehesnek erzem magam es kesztetest erzek, hogy egyek. 2 oranal tovabb nem birom ki kaja nelkul. Baratnoim szerint hipochonder vagyok. Szuleim szerint ez pszihes.


26/L


2019. aug. 21. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit érzel, ha nem eszel?
2019. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichés eredetű lehet, de akkor sem hipochondria.
2019. aug. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remegek, ideges vagyok, azt erzem elajulok ha nem eszek azonnal. Azt tudni kell, hogy refluxom az van evek ota. Es panikbetegsegem is.. Terheleses cukorvizsgalatom is volt 2 hete. Jok az eredmenyeim. 0 perces es 120 perces is.
2019. aug. 21. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyit szokták enni? Mostanában divat alig enni, ha nem eszel szinte semmit, akkor teljesen normális, ha 2orán belül éhes vagy.
2019. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pszichés eredetű, igen. Ha megpróbálsz többet enni, utána 2 órával is érzel ilyet?
2019. aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hat valtozo mikor mennyit eszek. Probalok fogyni mert ettol az allando evestol felszaladt 15 kg.. Mert ha elkap ez az erzes, akkot altalaban kenyerrel probalok "eletben maradni" a foetkezesek kozott. Ja mert van hogy fo etkezes utan 1 oraval mar sovargok a kaja utan.
2019. aug. 21. 18:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Foetkezeseim altalaban: reggeli 2 tojasbol tukor vagy omlett, zoldseggel. Paradicsom(reflux ellenere nem tudok lemondani rola) es uborka altalaban. Tizoraira szendvics, ebedre hus(akar rantott, sult, porkolt) vagy bulgurral vagy basmati rizzsel. Uzsira ismet fott kaja. Vacsi amit epp talalok(szalonna, kolbasz, szalami) zoldseggel kenyerrel. Es utana van egy utovacsi szinten amit epp talalok. Es ezek kozott szokott lenni a hu kell valamit ennem kulonben....
2019. aug. 21. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:

A stressz nagyon sok embernek az étvágyát növeli meg. Ilyesmi miatt is lehet.

Egyébként nem tűnik sem kevésnek sem soknak, amit írsz, bár a pontos mennyiséget te érzed.


Annyi, hogy ha korábban többször előfordult, hogy sokat ettél egyszerre, azzal megnö a gyomor ürtartalma, és ha rendesen eszel is olyan érzés lehet, mintha üres lenne a gyomrod, ez meg akár tünettel is járhat ha foglalkozol vele.

Próbáld meg átszoktatni magad, hogy rendszeresen eszel keveset, akár 2 óránként, de így tényleg nem kell sokat enni. A felszívódás miatt még egészségesebb is.

Ha úgy érzed, eleget ettél már de még éhes vagy, igyál folyadékot, az átmenetileg jóllakottság érzést tud okozni, lehetőleg szénsav mentes vizet.

Tarts magadnál szölö cukrot és ha úgy érzed rosszul leszel, vegyél be 1-2 szemet. Ezek gyorsan felszívódnak, ha esetleg a cukrod esik le, akkor perceken belül jobban kell lenned töle. Ha más miatt van,akkor semmi bajod nem lehet töle, még egy sovány ember is napokig túléli étkezés nélkül (bár ettöl még nem egészséges nem enni)

2019. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pl most is benyomtam 3 szendvicset mert nem ereztem azt hogy jol laknek, sooot azt ereztem hogy ennem kell még mert rosszul leszek. Pedig fel liter mentes vizet raittam. Most is tudnek még enni. Nem ertem komolyan. Es ra is panikolok. Amitol rosszabb ez az ehseg erzet. Mas is van igy vele? Ketsegbe vagyok esve, verkepem tokeletes, es megis ez van....
2019. aug. 21. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!