Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy gondolom, hogy kényszerevő...

Úgy gondolom, hogy kényszerevő lehetek. Mitől alakulhat ez ki, és hogyan tudnék ennek véget vetni?

Figyelt kérdés
az elmúlt időszakban sok minden változott az életemben. Vége lett egy komoly kapcsolatomnak, aztán a következő fiú rosszul bánt velem. Az iskolában is folyamatos stressz ért az érettségi miatt, valamint a sportolásomban is szünet van. Azt veszem észre, hogy itthon ülök egész nap, keveset mozgok és folyamtosan enni akarok. Egyfajta pótcselekvés is ez nekem az unalmas napokra. Próbáltam már, hogy előre elterveztem, hogy mikor mit fogok enni, ezt tartottam is egy hétig. Aztán megint önfeledten ettem mindent. Nem tudom megállni. Ha a hűtő előtt járok mindig eszek valamit. Viszont ha nincs lehetősem enni/nassolni, akkor teljesen jól elvagyok kevés kajával. A kilók meg szaladnak fel rám. Sportos alkat vagyok, szóval annyira nem látszik, de én érzem. Szeretnék leadni 5 kilót, de 1-et sem tudok így.

2018. júl. 18. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
hat igy ne csodalkozz hogy nem fogysz. mi az hogy szunet van a sportban? ez csak kifogas... heti 3-4 orat nem tudsz raszanni? te is tudod, hogy sport es egeszseges taplalkozas nelkul egyre csak hizni fogsz es az exed is rajtad rohog majd hogy mekkora disznora hiztal
2018. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez kicsit durva volt első :DD
2018. júl. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy sportolok rendszeresen egyesületnél, csak nyáron mindig kapunk 6 hét szünetet aminek a felénél járunk kb.

El szoktam menni biciklizni, ritkán futni meg sokat sétálok. Sajnos nincs benne rendszer, ezért nem látom az eredményt. Van olyan hét, hogy minden nap mozgok, de van, hogy egyáltalán nem.

Egyszerűen nem találom a rendszert, se a motivációt eléggé.

2018. júl. 18. 00:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért eszel ennyit, mert otthon unatkozol. Csinálj magadnak programot, hogy ne legyen időd a hűtő felé mászkálni

Illetve ha sok időd van ajánlom hogy aludj többet. Én minden nap 10-11-kor kelek, így délelőtt nem eszem. Ebédelek délben, eszem egy kicsit 3-4 körül, aztán elindulok edzésre és utána 9-ig nem eszem semmit, utána is max gyümölcsöt vagy joghurtot. Nem érek rá, nem jut eszembe, hogy ennem kell.

Unatkozol=eszel

2018. júl. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nalam is ez a helyzet, unatkozom eszek...

es ez egyre rosszabb lesz az evekkel...

2018. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!