Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakítottak velem, azóta...

Szakítottak velem, azóta képtelen vagyok élni. Mármint inni, enni, aludni. Ez ennyi idő után is normális vagy most már forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Még sosem szakítottam senkivel, életem első szerelme volt, 5 évig voltunk együtt. Olyanokat vágott a fejemhez, hogy már mindenhol máshol és mindenki mással jobban érzi magát, csak velem nem, és hiába könyörögtem neki, hogy próbáljuk meg helyrehozni, hajthatatlan volt. De nem is ez a lényeg, hanem hogy már akkor mikor szimplán beszélt hozzám, éreztem, hogy a gyomrom görcsbe rándul/összeszorul és úgy maradt azóta is. 1 hét telt el azóta, a gyomrom nagyon fáj, nem tudok enni semmit, reggel 2 harapásnyi zsömlét eszek, 2 korty vizet iszok és ennyi. Megy a hasam óránként, és a gyomorfájáshoz folyamatos hányinger társul, de nem jön ki belőlem semmi, pedig hánytatni is próbáltam magam. Napi 2-3 órát alszok, és ezt elégnek érzem, nem vagyok álmos sem. Ezzel pszichológushoz kéne már fordulnom így 1 hét után, vagy jobb lesz? Ha az idő elmulasztja a lelki fájdalmat, akkor testileg is helyrejövök?


20/L



2019. aug. 22. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az életmód egy percig sem jó, ha ennyire megvisel fordulj orvoshoz minél előbb. Idővel a fájdalom el fog múlni, de ne hagyd, hogy teljes depresszióvá fajuljon, az nem múlik el magától. :(

És wtf, ne hánytasd magad, pláne ha nem eszel szinte semmit... :/

2019. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már olyan elviselhetetlen volt a folyamatos hányinger, hogy én hülye, azt gondoltam, ha meghánytatom magam jobb lesz, de nem jött ki belőlem semmi, amit nem is csodálok, nincs is amit ki tudnék hányni.
2019. aug. 22. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Az szerintem csak akkor segít, ha valami rosszat ettél. De, valahol érthető, ha nagyon szarul van az ember, bármit megpróbál. :/ Ha egész nap ezen a helyzeten őrlődsz, az valszeg csak ront rajta. Próbáld lekötni bármi mással a figyelmed, minél kevesebbet pörögsz rajta, annál hamarabb elmúlik. És, ha enni nem is bírsz, legalább igyál néha még 1-1 kortyot. Ha kiszáradsz, azt se fogja értékelni a gyomrod.
2019. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez egyszerre normális, és kell is a pszichológus. Egy iylens zakítás trauma, amit fel kell dolgozni, szóval ehhez jó ha van segítség, egy hetes gyászidő pedig egy 5 éves kapcsolatnál bőven normális, sőt, viszont maguk a tüneek mutatják hogy sokkal jobban megvisel tehát valahogy ezt vissza kell építeni, hogy legyen étvágyad, és kell a terápia mellé.
2019. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tanulsz, dolgozol? Van hobbid? Komolyan kérdezem. Nagyon fontos.

Ha épp nincs semmi, pl suli nyári szünet, gyakorlatod pl már nincs, elvagy a szüleinél, olyan hobbid meg nincs, amit egyedül csináltál, akkor teljesen normális tünetek.

Első körben kösd le magad valamivel.

2019. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Dolgozom, de most 2 hétig szabadságon vagyok, szóval szerencsére nem kell ilyen állapotban bevergődnöm a munkahelyemre.
2019. aug. 22. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Paradoxonnak tünik, de lehet jobban járnál vele. A muszáj miatt sok olyanra képes az ember, amit nem gondol magáról. Az hogy nincs ami lekössön pedig csak pluszban ront a helyzeten. Nyugi elmerülsz újra a munkában, kevesebb időd lesz agyalni könnyebb lesz.
2019. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Tedd magad túl rajta,a te "problémád" másokhoz képest semmi.
2019. aug. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó; Szerintem meg csúnya dolog az emberek problémáit masok problémáihoz hasonlítgatni. Mindenkinek megvannak az életében a gondjai, és mindenki máshogy éli meg ezeket a gondokat. Lehet valakit pl. az édesanyja halála egy kicsit sem visel meg, valakit meg tönkretesz egy szakítás. Minden ember más. De ez csak az én véleményem
2019. aug. 23. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!