Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg nem kéne ezzel pszichi...

Tényleg nem kéne ezzel pszichiáterhez mennem?

Figyelt kérdés

1 hete tört rám valami pánikszerűség.Voltam sürgősségin csináltak vérvételt de nem találtak semmit.

Tüneteim: hirtelen rám törő halálfélelem,gyors szívdobogás,szédülés,étvágytalanság(félek enni de nem azért mert tartok az elhízástól) vizet se iszok szívesen aludni se szeretek félek hogy az álmomban ragadok vagy meghalok és úgy érzem mintha nem is élnék vagy hogy is mondjam valami elválaszt a való világtól.

Ráadásul pont most hagyott el az összes barátom mert nekik beteg barát nem kell.

Magányosnak érzem magam,értéktelennek és szorongok egész nap egyszerűen nem múlik el csak ha sikerül elfelejtenem egy rövid időre.

A másik meg hogy utána néztem a pszichés betegségeknek és megakadt a szemem a borderlineon egyszerűen minden igaz rám belőle.

Mondtam a szüleimnek és a tesóimnak hogy elszeretnék menni egy pszichiáterhez mert én ezt már nem bírom de azt mondták mégis minek?Engem ott csak kinevetnének oda csak a tényleg bolondok mennek és ne szégyenítsem magam majd elmúlik magától...Szerintetek is csak bemesélem magamnak és majd elmúlik magától?De már 1 hete tart.Annyira félek attól hogy tényleg kinevetnek



#félelem #szorongás #pánik.orvos
2019. júl. 11. 21:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy ilyen össze vissza írtam de teljesen ki vagyok most már.
2019. júl. 11. 21:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Szerintem ez pánikroham
2019. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oda kell beutaló? Mármint hogy TB alapon mehessek?Nem hiszem hogy kapnék a szüleimtől pénzt rá.
2019. júl. 11. 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Ami azt illeti, pszichiáterhez kell menned. Úgy tudom, nem kell oda beutaló, de neten rákeresve megtalálod. Ha mégis kell, háziorvos írhat. "A tényleg csak bolondok mennek" ez totál baromság, én járok rendszeresen pszichiáterhez, igaz csak gyógyszert ír, mert a terápiát pszichológus végzi, és szinte mindenki kivétel nélkül depressziós vagy pánikos, bolond nincs közte. Aki tényleg bolond, az nem pszichiáterhez megy, hanem bennfekvős osztályra beviszik.

Szóval, ha a pszichiáter úgy látja, akkor ő tud téged beutalni pszichológushoz (háziorvos oda nem tud), és akkor tb-re mehetsz oda is. Ha nem látja szükségesnek, ő is tud terápiát gyógyszer nélkül is, mivel kb. az összes pszichiáternek van pszichoterapeuta végzettsége is. Remélem tudtam segíteni. Írj rám, ha valami nem világos.

Összefoglalva: kb mindent el tudsz intézni tb-re, csak jó sorrendben jó helyre kell menned :)

"megakadt a szemem a borderlineon" : nagyon sokban hasonlítanak a mentális problémák, így ne említsd senkinek, az orvosnak se ezt, majd ő megmondja, mi van veled. Viszont ha nem az van neked, és családnak azt mondod, tényleg bolondnak néznek :(

Amit leírtál, az alapján nem veled van a gond, hanem azokkal akikben bíztál, csak szarnak a fejedre, és ez kialakított valami zavart benned.

2019. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!Holnap kérek is időpontot.

Ja és azt is mondták hogyha kapok gyógyszert akkor "zombi" leszek tőle rosszabbul leszek tönkremegy az agyam és nagy valószínűséggel a gyomrom és a májam is.Ah komolyan mondom élvezik hogy még egyet belém rúgnak.

Tudnál mesélni arról hogy milyen a pszichiáternél hogy néz ki az első vizsgálat és a többi? :)

Nagyon izgulok.

2019. júl. 11. 22:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi orvossal vagy körülvéve, hogy mindenki ilyen jólértesült? :D Hülyeség amúgy, semmi olyat nem fognak adni, ami tönkretenné bármelyik szervedet. És ha nem segít, szólsz az orvosnak, és változtattok rajta.

Lényeg, hogy nem kell félni tőle, valószínűleg eleinte csak beszélned kell. Jobbulást! :)

2019. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Kaptál időpontot? :)

Szerintem ne hallgass a családodra, a leírásod alapján nem úgy tűnik, hogy komolyan vennének vagy támogatnának, pedig pont arra lenne szükséged.

2019. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még nem kértem nem mertem felhívni :( de holnap megpróbálom megemberelni magam.
2019. júl. 14. 19:02
 9/10 anonim válasza:
100%
Mindenkep menj el a dokihoz minnel hamarabb kérj időpontot!!! Én 10 éve élek pánik betegségben. (30Lany)
2019. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy több hetes várólistára fognak tenni, szóval minél hamarabb hívd fel őket. :) Ha nem kezelteted akkor idővel csak rosszabb lesz sajnos. :(
2019. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!