Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megőrültem vagy beteg vagyok?

Megőrültem vagy beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Sokszor vannak olyan gondoltaim mint pl amikor otthon kés van a kezemben akkor milenne ha leszúrnám az egyik család tagom. Mostanra már 21 éves vagyok dolgozom, még az iskolában voltam iskola pszichologusnal de abbahagytam úgy éreztem nemtud segíteni. De nemcsak ennyi a történet magamat én egy gyenge személyiségnek tartom de ha elakarok érni valamit mintha valami vagy valaki a háttérből segítene de amikor ugymond sok segítséget kérek tőle egy idő után eluralkodik rajtam és akkor gondolkozok ilyen dolgokon. Sokszor kimondok olyanokat amit alap helyzetben és soha nem mondanám. Értelmes válaszokat várok...

2019. aug. 28. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichiáterhez mielőtt még tényleg leszúrsz valakit.
2019. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Meg amikor ugymond eluralkodik rajtam akkor mintha erősebb lennék sokkal jobban gondolkodok jobban belelátok az emberekbe stb...
2019. aug. 28. 13:37
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves 1.válaszoló mint momdtam már jártam közel 1 évig és nem éreztem semmi változást. Én viszont ettől nem félek hogy bekövetkezhet mert annyira tudom kontrollálni hogy ne tegyen ilyesmit. Ez közel 3 éve volt hogy orvoshoz fordultam.
2019. aug. 28. 13:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust írtál, nem pszichiátert, a kettő nem ugyanaz. A válaszom továbbra is fennáll, nem szerencsés egy kezeletlen mentális betegség.
2019. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az #1nek, te azt írtad pszichológusnál jártál, a pszichiáter orvos, ellentétben a pszichológussal.
2019. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ez kényszerbetegség, konkrétan kényszergondolatok, ami a szorongás egyik formája. Egy jó pszichiáternek ez smafu. Úgy értem, hogy direkt erre vannak jó gyógyszerek, beállít egyet, és pár hét alatt rendbejösz.
2019. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És azzal a részével mi a helyzet hogy ilyenkor tényleg érzem magamba hogy jobban gondolkodok erőssebb vagyok stb.. Mármint fel lejet ezt fogni ugyis hogy ez egy nem rossz dolog
2019. aug. 28. 13:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De sajnos rossz dolog, menj orvoshoz mielőbb.
2019. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem ha egyszer tudom magam türtőztetni akkor mi a probléma. Ja azt elfelejtettem írni hogy alapjába véve nagyon nyugodt ember vagyok. Semmivel se lehet kiakasztani semmin se tudom felhúzni magam szóval hogy hirtelen felindulásbol nagyobb kárt tegyek valakibe az esélytele
2019. aug. 28. 14:20
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel. hogy egyszer majd nem tudod majd magad visszafogni. Ezzel nem érdemes játszani. Ezt komolyan kell venni. A mentális bajokat egy ideig lehet kontrollálni, de kezelés nélkül súlyosbodni fog és akkor már nem biztos, hogy menni fog.
2019. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!