Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg, emetofóbiás,...

Pánikbeteg, emetofóbiás, agorafóbiás (tömegiszony), önbecsüléshiányos és még kitudja mi vagyok egyszerre. Van az a pszichiáter aki ezen segít?

Figyelt kérdés

Már lassan 10 éve. Sok pszichológusnál jártam már. Senki nem segített. Semmit. Csak a pénzt vették el. Na szóval, úgy képzeljétek el, kimegyek az utcára s már hányingerem van. Pluszba ott a jó kis emetofóbiánk. Nem vicces, de már csak röhögni tudok magamon. Van az a szer ami segít, vagy menjek el Belgiumba eutanáziáért, mert így élni már lehetetlen.

Kíméljetek meg a lenéző kommentektől, eleget bánt az élet, s én magamat, nem kell mások is. Köszi, sziasztok


2019. aug. 28. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Ilyenkor az utolsó előtti lehetőség még az MDMA-val segített pszichoterápia. Kísérleti fázisban van még és csak nagyon kevés helyen végzik el (Magyarországon tudtommal nem).


Itt többet megtudhatsz róla:

[link]

2019. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha te nem működsz együtt, akkor a pszichológus nem is fog tudni segíteni. A pszichológus csak segít. Neked, abban, hogy a problémán túljuss. Nem oldja meg helyetted.

Sok pszichológusnál jártam: nem pszichológusNÁL kell járni, hanem pszichológushoz. Vagyis nem elég egy-két alkalom, hogy majd megmondja a tutit, hanem hosszú, akár évekig tartó terápia kell. Meddig jártál egyhez? Az is lehet, hogy nem a megfelelő embert találtad meg, de a sok között azért kellett, hogy legyen jó. Ha meg nem elég a pszichoterápia, akkor jön a gyógyszer, tünetcsillapításra. DE nem jobb lenne inkább gyógyszer nélkül a te együttműködéseddel, a pszichológus által mondottak átgondolásával, kipróbálásával, elfogadásával? De ha röhögsz magadon, az már jó jel. Az önirónia az egészség jele.

2019. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első, utána néztem, de azért nem vagyok "háborúból visszatért súlyos traumákat átélt katona". Azért köszi a tippet. Egyszer még jól jöhet.

Igen, én is szeretném gyógyszerek nélkül ezt valahogy túlélni. Az eutanáziát nem gondoltam komolyan.

Ha megszűnne a hányinger, boldog ember lennék. De így, hogy begenerálom magamnak, borzalmas. Tudom az elméletét és azt is hogy lehetne változtatni. Gyakorlatba sajnos eddig még nem sikerült

2019. aug. 28. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező, ha már 10 éve komoly problémát okoz, lassan fel kéne keresni egy orvost is!

Szervi betegség is okozhatja. Akkor viszont nincs az a pszichológus, aki helyre kuruzsol...

2019. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen orvosra gondolsz? A 10 évet úgy képzeld el, hogy most vagyok 20 éves, szóval 10 éves korom óta. Amikor annyira nagy lettem, hogy fel tudtam fogni, mentem is orvoshoz. Pszichológushoz, ha annak számít. Szervi baj, ha a gyomorra gondolsz, nem hiszem hogy van, maximum a sok éves hányas fóbia miatt, lett baj a gyomrommal, és nem fordítva... Azt már nem tartom kizartnak, hogy a gyomrom is, már szervileg kezd rámenni erre az egészre..
2019. aug. 28. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Sokkal többet jelent a PTSD, mint amit a "háborúból visszatért súlyos traumákat átélt katona".
2019. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak gyomor baj lehet.

Csak néhány példa:

Felszívódási zavar

Anyagcsere zavar

Hormon zavar

Vitamin hiány


Ezek mind okozhatnak "mentális" betegségeket.

Általános vérvételeket legalább szoktak csinálni? Konzultálj egy neurologussal első körben.

Senkinek nem alakul ki pszichés eredetű súlyos betegsége 10 évesen, hacsak nem tartottak fogva és erőszakoltak vagy vertek 8 évig.. szinte biztos hogy szervi dolog áll a háttérben, akkor viszont örülj ha rájönnek és specifikusan gyógyszert tudnak rá adni. Hidd el a szar gyógyszer szedése semmi ahhoz képest hogy lesz életed.

2019. aug. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 áfonyamálna123 ***** válasza:
100%

az előttem szóló nem is írhatott volna nagyobb hülyeséget: pszichés betegség BÁRMIKOR kialakulhat, nekem is gyerekkkorban alakult ki ami van (emetofóbia + más szorongásos zavarok)

egy kivizsgálás viszont tényleg nem ártana, mert nekem pont ez volt, hogy azt gondoltam csak a szorongás miatt van, aztán most 12 kilót fogytam pár hónap alatt és kivizsgáltak egy gyulladást találtak a gyomromban meg a beleimben is. Na de nem akarlak ijesztgetni, meg az én problémáimmal terhelni. Viszont tényleg jót tenne ha sikerülne olyan pszichológust találni esetleg aki erre specializálódott és tud olyan terápiás kezelést nyújtani amire neked szükséged van.

Egyébként az eutanáziás “viccet” is megértem, nekem is sokszor megfordul a fejemben, hogy van-e így értelme bárminek, ha úgy is árnyat vet rá ez a hülye fóbia meg az örökös obszessziv szorongást keltő gondolatok.

2019. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen egyetértek veled, mintha magamat olvasnám. Fogalmam sincs hogy fogom ezt az iskolai évet ki írni, már az első hét maga volt a pokol.

Gyógyulást neked is.

2019. szept. 7. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!