Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichológus nem vált ki...

Ha a pszichológus nem vált ki belőlem semmit akkor csak a gyógyszerek maradtak?

Figyelt kérdés

Jártam már több pszichológushoz, de semmi többet nem vált ki belőlem annál minthogy jól elbeszélgettünk. Kielemeztem már magam eleget, és elértem egy olyan színvonalat az életemben amivel elégedett vagyok a kiinduló helyzethez viszonyítva.

Ennek ellenére is, nagyon ingadozik a hangulatom, néha veszélyezteti a munkámat és a családi kapcsolataimat. Én ezt már nem megérteni akarom, hanem nem akarom érezni soha többé, nem kezelni akarom a helyzetet, hanem nem akarom hogy legyen helyzet amit kezelni kell. Ez így csak szenvedés, és kiszámíthatatlanságban élek. Egyébként bipoláris zavarral küzdök.

Szedem a gyógyszeremet, ki lett próbálva már elég sok, mindegyiket le kellett cserélni eddig mert nem hatott semmit. A hangulatstabilizáló csak minimálisan javít a helyzeten. Ezért küldött az orvosom pszichológushoz.

Nem tudom hogyan tovább. Akárhány pszichológusnál jártam 8 év alatt nem hat rám a terápia.


2019. aug. 28. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálkozz pszichoterapeutával, vagy csoportterápiával. Ki kell tapasztalni, neked melyik válik be.
2019. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kognitív-viselkedésterapeutánál is jártál már? Az a fajta pszichológus nem foglalkozik a miértekkel, inkább a megoldásra koncentrál.
2019. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek csak elfedik a tüneteket, de nem gyógyítják meg. Ettől még szedd folyamatosan azt a készítményt amit felírtak. A fent leírt módszerek alkalmasak lehetnek, kezd a csoportterápiával.
2019. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!