Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség, rosszullétek...

A pánikbetegség, rosszullétek egyfajta üzenet a test részéről?

Figyelt kérdés

Valaki boncolgatta már ennek a pszichológiáját? Én 4 hónapja lettem rosszul először. Sok dolog nincs helyén az életemben, munka, párkapcsolat, múltból lezáratlan dolgok - főleg olyanok melyeknek vége de még nem tudtam elengedni.


Azon gondolkoztam, hogy a rosszullétek ezek miatt egy üzenet, hogy ideje túllépni. Van ennek realitása vagy a pánikbetegség csak simán kialakul és csak gyötrik a szervezetet?


Van itt olyan aki álmából felkelve szokott rosszul lenni?



2019. aug. 29. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van e realitása? Orvosilag dokimentált, és álltalánosan közismert TÉNY, hogy a pánik a test jelzése (konkrétan az idegrendszeré), hogy valami nem kerek. A végletekig leegyszerűsítve.: probléma adódik, az idegrendszer befeszül, pánik. Kivétel pár szervi betegség pl pazsjmirigy, ez kiegyensúlyozott idegrendszer mellett is pánikot okoz.
2019. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség a szorongás tünete. Ez ma már tény. Legtöbb esetben az elfojtás következménye. Sok ismerősöm aki pánikbeteg azért lett az,mert pl a párkapcsolatában nem volt megfelelő kommunikáció,nem adta ki magából a haragot,elfolytotta a vágyait,egy elnyomó viszonyban élt hosszú ideig és nem tudott lépni vagy nem tudott kiállni magáért. A szorongás tulajdonképpen félelem a tehetetlenségtől. Az ember úgy érzi nincs befolyása az életére,ezért pánikol,szorong,nem tudja mi tévő legyen,nem érzi magát biztonságban a saját kezeiben,úgymond.

Pszichoterápiát ajánlanám,nekem az segített. A gyógyszereket nem ajánlom,mert csak leszedálnak,megnehezítik az életed,de az is csak tüneti kezelés. Utána ra rászoksz,és megszokod hogy rosszullétekkor csak bekapok egy nyugtatót,az megint csak semmi jót nem hoz. Én összesen 4x vettem be nyugtatót,azt is akkor mikor már olyan remegés tört rám hogy majdnem elharaptam a nyelvem. Egyébként a gondolataidat kell lenyugtatni. Próbálj napközben semmire gondolni. Az ember sokszor elkalandozik,azt se veszi észre hogy gondolt valamire,de az agynak elég ha a problémádra gondolsz,arra hogy úristen mi lesz,hogy oldom meg,stb. és máris kész a baj, pánik tüneteket okoz,mert veszélyt észlel. Elég ha ilyenkor a jelenbe hozod magad,odafigyelsz,és ki is mondod magadnak hogy nincs semmi baj,itt vagyok,ülök a szobámban,nincs itt az a baj amit előre elképzeltem. Adj magadnak időt hogy feltárd ezeket. Ha még nem is mész azonnal terápiára,addig is magadban próbáld megoldani. Gondolkozz el,mi okoz félelmet,mi hoz olyan helyzetbe,hogy bepánikolj,aggódj. Ezeket meg oldd meg. Tegyél érte,és lépj valamerre. Ha tényleg javulást akarsz,akkor a probléma mélyére kell ásni. Feltárni az okokat,megoldani a problémákat. Emellett rakj bele a napirendedbe egy kis mozgást ha van rá módod. Lehet futás,tánc, akár otthoni cardio is,a lényeg hogy mozogj. Egy egyrészt kifárasztja a tested és eltereli a gondolataidat,a jelenbe hoz,így nem tudsz szorongani.

Másrészt felpörgeti az anyagcseréd,a véráramlásod,így nyugodtabb leszel. Fogyassz sok folyadékot és friss zöldséget/gyümölcsöt.

Menj ki a szabadba sokat. Sétálj az erdőben,csinálj bármit ami jót tesz a lelkednek. Nekem ez is sokat segített. Egy sírós-depressziós nap után megváltás volt egy séta az erdőben. Utána hetekig semmi gondom sem volt.

2019. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség pszichoszomatikus eredetű, mentális zavar okozza. A leírás alapján különösen az Ön esetében. Igen, minden további nélkül jelentkezhetnek éjszaka a tünetek, hirtelen légszomj, szapora szívverés, "halfélelem-érzet" stb. formájában. Ha ezeket tapasztalja akkor mielőbb forduljon pszichológushoz, ne várja meg amíg súlyosbodnak, segíteni fog a problémái feldolgozásában.
2019. aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért az jó lenne, ha nem az osztaná az észt a gyógyszerekről, aki összesen 4 alkalommal vett be, és ráadásul a nyugtatókkal azonosítja az összes gyógyszert.

A stressz, a problémák önmagukban nem elegek a pánikhoz, de még a - látszólag ok nélküli - szorongáshoz sem. Ehhez kell szervi hajlam - mindig. (Máskülönben 7 milliárd mentális beteg lenne.) És mivel az egyáltalán nem úgy van, hogy a stressz bármikor kiiktatható lenne, vagy a párkapcsolat vagy pl az anyagiak rendbe jönnek csak úgy, azért simán ki lehet iktatni a szervi oldal felől is. Erre pedig az antidepresszánsok valók és hatásosak is.

2019. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!