Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tortenik velem?

Nemvicces1 kérdése:

Mi tortenik velem?

Figyelt kérdés
ezen a heten minden megvaltozott. minden reggel arra kelek, hogy felmegy a pulzusom, gyorsabban veszem a levegot, es felek. felek attol hogy mindenkit elveszitek, hogy masok mit gondolnak rolam, mi lesz a jovoben. 6 oranal tobbet nem tudok aludni. lesz egy uj osztalyom, a felet ismerem, de akkoris uj.(exem ottlesz) a baratnommel nagyon rossz a kapcsolatunk, azert is sokat szoktam szorongani. ketten elunk anyammal, es vele se a legjobb a kapcsolatom. van egy legjobb lanybaratom, 9 honapja neten beszelunk, es nekem kb o a minden. szept 2. an fogunk talalkozni elsonek. ez a felelem nemcsak reggel jon elo, hanem bármikor, ha egyedul vagyok. nem szaladgalok ossze vissza mint a panikbetegek, csak belul erzem magam nagyon szarul. mi ez? es mit tegyek vele? veletek volt mar ilyen?

2019. aug. 22. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdem, hogy nem minden pánikbeteg szaladgál össze-vissza, páran csak szép csendben elájulnak.

Szorongásos zavarod van, iskolakezdés, nem tökéletes emberi kapcsolatok, stb.

Ami ilyenkor segít: tanulj meg relaxálni, meditálni, bátorító önközlésekkel megnyugtatni magadat. Meg lehet tanulni a kevesebb aggodalmaskodást is, csak gyakorlás kérdése. Kösd le a figyelmedet, ne agyalgassál fölöslegesen. Szerintem ha beáll a napirend, akkor rendeződni fogsz.

2019. aug. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus csodákra képes, hidd el. Szerintem hatásosabb mint a pszichiáterek által felírt bogyók. A te bajod szerintem még simán kezelhető mindenféle nyugtató nélkül.
2019. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

En se szaladgaltam panikrohamkor.


Aki beteg nem azt jelenti, j hulye is

2019. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy pánikbetegnek nem igazán szokása szaladgálni. Leggyakrabban csak ülnek összehúzódva és rettegnek. Esetleg sírnak.

(Az ájulás pedig csak egy legenda. Ha felszalad a vérnyomásod vagy a pulzusod attól nem ájulsz el. Az akkor van ha leesik. Ha valaki pánikroham közben elájul az valamilyen más egészségügyi tényező miatt van amire a pánikroham ráerősíthet.)


És mielőtt bárki nekem esne én is pánikbeteg vagyok. Nagyjából 10 éves korom óta küzdök vele és most 23-évesen se tudtam legyőzni. Bár a roham közben van annyi önkontrollom hogy kívülről csak annyi látsszon hogy csendben ülök.

2019. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legelső dolgod legyen az iskolában, hogy kibékülsz a legjobb barátnőddel, akivel 9 hónapja nem beszélsz. Ha ez nem lehet, akkor az újak közül válassz egy szimpatikusabbat, és a mellé

üljél, a többiekkel meg udvariassági beszélgetéseket folytass, akkor nem lesz semmi gond. És otthon meg tanulj szorgalmasan.

2019. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!