Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyibe kerül átlagban egy...

Mennyibe kerül átlagban egy pszichológusnál egy elbeszélgetés?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tart? Ő kérdez vagy magunktól kellene kibontakozni? Nekem annyi bajom van, hogy azt sem tudom hol kéne kezdeni.

2019. aug. 29. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hat ez nagyon változó. TB-n ingyen van de maszekban 5-10-20 ezer. Meg hogy mennyit foglalkozik veled. Ha több időt vagy 1 alkalom alatt akkor gondolom több. Felnőtt gyerek kategóriát is külön szedik a gyerekeknek általában kevesebbet kell fizetni.

Hát mindenképp az elején kezd..:) hogy mennyit ér az rajtad múlik. Ő inkabb rávezet a megoldásra nem helyetted oldja meg a problémát.

Meg kell keresni a megfelelő embert lehet többhöz is el kell menned mielőtt összetudtok hangolódni azzal akit választasz.

2019. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ők jól tolerálják ha az ember mondjuk elsírja magát a sok gondtól?
2019. aug. 29. 11:27
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet az, hogy a pszichológus a meghallgatás után inkább gyógyszeres therapiat javasol?
2019. aug. 29. 11:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát persze, legalábbis egy jó pszichológus tudja ezt kezelni, erre van "kiképezve". Én mikor jártam, rohadt sokat sírtam, volt olyan, hogy percekig beszélni sem tudtam, ő ezt teljesen jól kezelte.
2019. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Inkább kineziológust keress.
2019. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tízezer körül van átlagosan magánban, de változó, helytől, pszichológustól függ. A tb-s ugye ingyenes, nem tudom, az milyen, mennyire van rád idő, stb. Inkább az a nehéz szerintem, hogy olyat találj, aki passzol hozzád, mert ha nincs meg a közös hang, nem szimpatikus, nem tetszik a stílusa, stb. akkor hiába jó szakember, nem biztos, hogy haladni fogtok. Hiszen ugye itt eléggé ki kell tárulkozni egy idegennek, és neked kell dolgoznod, ő csak segíteni tud.

Egy óra szokott lenni kb egy alkalom. Én 8 ezret fizetek, kb 50 perc egy konzultáció (nyilván hogy legyen ideje két páciens között), de ha nincs utánam közvetlenül más, akkor nem tartja be olyan pontosan, volt, mikor 50 perc helyett ott voltam nála majdnem 70et.

Még csak egy pszichológusnál jártam, de gondolom a legtöbb úgy kezdi, hogy megkérdezi, miért mentél hozzá. Azt érdemes nagy vonalakban átgondolni előtte. Aztán úgyis alakul a beszélgetés, szokott kérdezni is, jönnek elő a mélyebb részletek is. Időnként van egy pici csend is, amikor gondolom, azt figyeli, hogy mi a reakciód, megszólalsz-e magadtól. De ez se szokott kínos lenni. Egyébként én nem szeretek idegeneknek magamról beszélni, de egy szakembernek meglepően könnyen megy. Ha kell, irányítja ő a beszélgetést, meg az is könnyen megszokható, hogy valaki (persze pénzért, hiszen ebből él), de úgy hallgat, mintha egyetlen célja az lenne az életben, hogy neked segítsen. A sírást is tudják kezelni, bár én még nem sírtam nála. De zsepi ki van rakva mindig, szóval erre fel vannak készülve.

2019. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és itt tényleg fekszünk egy ágyon? Vagy hogy van a testhelyzet
2019. aug. 29. 12:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Dehogy:). Legalábbis én mindig ülök, van egy kanapé meg vagy 4 fotel, kisasztal, állólámpa, tök laza hangulatú az egész. Amúgy is ideges az ember, főleg eleinte, kicsit oldja a feszültséget, hogy barátságos a helyiség. Akárhová lehet ülni, mindig velem szemben ül le. De mondom, én még csak egy pszichológusnál jártam, máshol lehet másképp.
2019. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-15 ezer között változik terapeuta függő mennyit kér el (de előre megmondja). Feküdhetsz is ha neked úgy jobb, de ülhetsz is fotelben.

Nem gond ha elsírod magad, nyugodtan add ki az érzéseidet, a lényeg hogy teljesen őszinte legyél. A terapeuta nem fog ítéletet mondani, nem fog pálcát törni feletted bármit is csináltál, bármi is nyomaszt, azért van ott, hogy segítsen neked.

Elmész hozzá (érkezz időben, de sokkal korábban se ha nem akarsz összefutni az előző pacienssel, bőven elég kb. 5 perccel korábban ott lenned), leülsz elmondod a problémáidat, utána kérdezni fog.

Kezd az interneten keress egy szimpatikus pszichológust, írj neki, vagy beszélj vele telefonon, röviden vázold a problémádat és megmondja Ő tud-e fogadni vagy javasolja valamelyik kollégáját. Egyeztess időpontot és utána nagylevegő, hajrá, nem fog fájni, életed legjobb befektetése lesz. Sok sikert!

2019. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És az ő része miből fog állni? Én elmondom a gondjaim, ő mit tesz hozzá? Helyesli azt amit mondok, hogy kell ezt elképzelni? Meg van akihez menni fogok amúgy, ajánlották.
2019. aug. 29. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!