Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy majdnem 10...

Miért van az, hogy majdnem 10 éve diagnosztizáltak és nem hiszem el, hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Tüneteim is számtalanszor voltak már azóta. Kezelő orvossal is rendszeresen tartom a kapcsolatot, feketén fehéren ott van a zárojelentéseken, orvosi papírokon a szervi betegségem neve.

Fura az egész, ilyenek járnak a fejemben:

-az orvos igazából csak kamubol diagnosztizálta ezt. Nem tudom miért.

-csak kitalálom az egészet és nem is létezik. Aztán a saját szememmel is megnézem a lapokat, látom hogy ott vannak, de valahogy képes vagyok 10perc múlva úgy érezni, mintha csak kitalálnám.


Egész eddig ez ment, mostanában meg egyre többször valami fura dolog tör rám.

Föleg estefelé, vagy amikor egyedül vagyok, tök mindegy mit csinálok, egyszer csak elkezdek bambulni és feljön mindenféle emlék, nem tudok mozogni, nem tudom elmagyarázni milyen, mintha egy diavetités lenne a fejemben gondolatokbol. És 2 életem van, az egyikben tüneteim vannak és beteg vagyok, a másikban semmi bajom nincs, csak bemesélem magamnak, élek csinálom a dolgaimat.


Alapból olyan érzés, mintha az életem egy része nem velem történne, ez miért van?



2019. aug. 30. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem fogadod el, próbálod "leválasztani magadról" és ez már olyan szint, ahol érdemes lenne egy pszichológust felkeresni.
2019. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Láttam már pár embert meghalni, volt aki betegségben, kettőt baleset után. Mindenki nagyon csodálkozott, az volt az arckifejezésük, hogy "ezt egyszerűen nem hiszem el".
2019. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert az ember mindig azt hiszi magáról, hogy ő nem lehet beteg. Vele ez nem történhet meg.


Milyen betegségről van szó?

2019. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Erről nem szeretnék nyilvánosan beszélni.
2019. aug. 30. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert az ember mindig azt hiszi magáról, hogy ő nem lehet beteg. Vele ez nem történhet meg. --> Mondd ezt egy hipochondernek, vagy egy paranoiásnak, mint én. :D


A fontos, hogy járj orvoshoz rendszeresen, és szedd a gyógyszereket (ha vannak)! Nem kell belebetegedni sem egy diagnózisba, te ugyanaz az ember vagy, mint korábban, nem egy címke.

2020. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!