Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire nem normális az,...

Mennyire nem normális az, hogy ilyen alternatív "világokban" élek, hogy tudnám ezt levetkőzni?

Figyelt kérdés

Harmincas srác vagyok, és a problémám lényege hogy a normál életem mellett fejben alternatív "világokban" élek, melyektől nem tudok megszabadulni. Ezeket mikor magamban vagyok, el is szoktam "játszani". De mondjuk ha magamban sétálok az utcán, akkor elmerengve sétálok mert ezek a mozik mennek a fejemben.


pl.van egy upc szerű szolgáltatóm, aminek az igazgatója vagyok és én vezetem, Magyarországon és a régióban "szolgáltat".

Gáz de amúgy senki nem mondaná meg rólam. Az a baj hogy a fantáziáim felülkerekednek a valóságon. ha ér egy élmény, rögtön "hozzátapad" egy ilyen kreált világ amit alkottam.


Ez már gyerekkoromban is megvolt, pl. 9-10 évesként is alkottam egy olyan világot ahol a matektanárom egy full gagyi és direkt nevetséges énekesnő akin csak röhögnek, mégis országos hírű és veszik a lemezeit. Aztán mikor általános suliból elmentem, el is felejtettem. aztán majdnem 10 év után eszembe jutott és "visszahoztam a köztudatba"egy Greatest Hits albummal, majd egy sikertelen stúdió albummal. 2011 újra stúdiózik, majd idén visszatért hogy lezárja az életművét de most már YouTuber is, a zene és a performance ismét összekeveredik nála.


pl. barátoknál, emberi kapcsolatoknál azt " képzelem" hogy valójában mi együttes vagyunk/voltunk, és lemezeket adunk ki, koncertezünk stb. utólag ( ha vége a kapcsolatnak) meg pl. válogatás albumokat adunk ki, stb.

Vagy baráti társaságnál hogy mi valójában videóbloggerek vagyunk


voltak világok amik kikoptak, pl a "vonatozás":eljátszottam a vasúti menetrendet kb 8-9 évesen , pl Budapest Prága vonatjárat odaültem az ablakhoz, az volt a "kabin" s csak a megadott időpontban szálltam le (pl. kajálni) végignyomtam./apu vasutas volt.

Ennek hatására a környéken "létrehoztam" egy erdei vasutat, melyből 10 év múlva normál vasút lett, körészerveztem egy országot, amit aztán a környező nagyhatalmak szétszedtek. Ez a vonulat elhalt.


Azt is szoktam képzelni, mint egyfajta stratégiai játék lenne, hogy párhuzamosan velünk kb 1 centis intelligens lények élnek akik városokat, miniországokat alapítanak (pl kertekben), de egy konkrét óriásbirodalom mai napig a Bükkben él (a teljes Bükki Nemzeti Park)

Ez is elhalt nagyjából.


Ami viszont nem az a fent említett műholdas tv szolgáltatás. Pedig próbálom visszaszorítani, felszámolni de nem megy. Túl nagyra nőtt.

Gyerekkoromban akkor indult bev

igazán ez, mikor a valódi életben műholdas tvt megvették anyámék..

Egy filmcsatornával "indítottam be a magyar szolgáltatást" (műsorterveket írtam), majd több lett, más tematikus adások is, a 2000es évek elejére ez egy közép-kelet európát lefedő, kb száz csatornás műholdas szolgáltatáscsomaggá burjánzott és nem birom őket "bezárni".


Na ilyesmik. Rengeteg energiát teszek bele...

nem akarom, de úgy érzem ez valami fájdalomcsillapító, menekülés az élet elől és mindig bekattannak, megnyugtat.

ez a "játék"


Mi ennek a mentális zavarnak a neve és hogy kezelhető? Hogy számolhatnám fel végérvényesen a világaimat, hogy olvasszam be a jelenembe, a való életembe?


2019. aug. 31. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ok , hiszen tudod , hogy ez játék , kontroll alatt van a helyzet

Én jobb napjaimon Sharon stone vagyok , belebújok egy szinesznö börebe

2019. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen élénk a fantáziád. Én is csináltam ilyen kamaszkoromban, bár én nagyrészt kinőttem. Az a lényeg, hogy ne menjen a való élet rovására. Gondolok itt arra, hogy pl. barátokkal való találka helyett csinálod, vagy a munkád rovására megy. Egyébként lehet érdemes lenne novellák, könyvek írásával foglalkoznod.
2019. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hú ok, akkor igyekszem valami kreatív irányba terelni :)
2019. szept. 1. 07:40
 4/6 BrettShaw ***** válasza:

Miért nem írsz, ez az egyik.

A másik meg, hogy a képzeletnek hatalmas ereje van. Ha ez neked ilyen jól megy, megpróbálhatnál reálisnak tűnő, valóra váltható dolgokat is képzelni, és amikor már teljesen összeállt a kép, akkor a gyakorlatban is meg tudod valósítani.

2019. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a mindennapi életminőségedet, a társas kapcsolatok kialakítását nem zavarja, akkor nincs gond. A kreált álomvilág egyfajta menekülőút amiben sikerek, elismerések érik az embert. Ha képes kreatív irányba fordítani akkor még akár jó eredménye is lehet.

Ha viszont "összecsúszik" a való világgal, akkor érdemes pszichológust felkeresni aki feltárja az okokat és hogy mi elől "menekül".

2019. szept. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Addig nincs baj, amíg csak szórakozásnak használod.

Amúgy, jót mosolyogtam rajta. Én is szoktam alvás előtt fantáziálni. :D

2019. szept. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!