Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen indokolatlan általáno...

Teljesen indokolatlan általános apatikus érzésen tud segíteni szakember?

Figyelt kérdés

Abszolút indokolatlanul hónapok óta totál érdektelenséget érzek minden iránt. Ez nem ilyen negatív "semmi sem jó" érzés, ami valamiféle ellenszenves gőggel párosul, hanem nem szólok bele semmibe, mindig hagyom, hogy mások döntsenek, sodródom az árral, mert igazából nekem minden mindegy. Semmihez sincs kedvem, semmiben nem lelem örömöm. Az életem jónak mondható, jó meló, jó fizu, szép lakás, szép feleség, mindenki egészséges (kopkopkop), de egyszerűen hónapok óta nem érzem, hogy jókedvem van. A feleségemhez egyszerűen nincs kedvem, pedig nem undok velem. A munkát rutinszerűen, robotikusan csinálom, a baráti összejöveteleket amiket régen én szerveztem teljesen hanyagolom.

Páran megkérdezték, hogy mi van velem, de tényleg nem tudom megmondani. Lerázok mindenki azzal, hogy "biztos fáradt vagyok, majd kialszom", pedig rengeteget alszom, 8-10 órákat, de legszívesebben az egész napot átaludnám. Régebben 6-7 órákkal már bővel úgy éreztem, hogy túlaludtam magam, nem aludtam én soha ennyit.

Érdemes lenne pszichológushoz/pszichiáterhez elmennem? (nem tudom mi a különbség)



2019. júl. 8. 22:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy tényleg régóta tart és nem kezd jobb lenni, felkereshetsz egy szakembert.


Én is most jöttem úgy, ahogy egy hasonló állapotból. Mondjuk, hozzá kell tennem, hogy nehéz évek/hónapok állnak mögöttem, amik mind érzelmileg és szellemileg megviseltek, lehet, hogy ezért "égtem ki". De a magány és az, hogy több időt fordított magamra, másképp kezdtem gondolkodni, segített.

2019. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!