Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipolárisok tudják magukról,...

A bipolárisok tudják magukról, hogy bipolárisok?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne tudnák?

Az oké, hogy sok embernek nincs betegségtudata/túl büszke ahhoz, hogy belássa, de szerintem a bipolaritás szemet szúr. Nekem hasonló bajom van (borderline), és csak az tűnt fel, hogy néha olyan sima minden, én vagyok a legboldogabb... Aztán jön egy rossz pillantás, és olyannyira lerombol mindent, hogy bántom magam, és öngyilkosságot tervezgetek.

2019. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ugyanez. Én először borderline-nak hittem ezt.

Az Eufóriában (sorozat) Rue ugyanezt a kérdést tette fel egy anonim oldalon, miközben ezzel szenvedett, és valaki azt írta neki, hogy nem, nem tudják.

És az öndiagnosztizálásról sincsenek sokan jó véleménnyel, pedig némelyik betegség (és a bipolaritás is ilyen) tényleg eléggé egyértelmű. De ugyebár én nem vagyok se pszichológus, se pszichiáter, szóval nem állapíthatom meg magamról, pedig szinte biztos vagyok benne, hogy erről van szó. Csak furán érzem magam, hogy ezt mondom, mert sosem diagnosztizáltak vele. Egyszer voltam pszichológusnál (még gyerekként és tiniként is voltam, de az más, arra nem nagyon emlékszem), aki azt mondta, hogy túlságosan depressziós vagyok ahhoz, hogy gyógyszerek nélkül bármit is kezdjen velem, főleg, hogy nálam az extrém mértékű hangulatingadozások a fő probléma, kezdetnek 3 hónap pszichiátriát ajánl...


Egyébként ezt a kérdést feltettem egy munkatársamnak is, aki dolgozott pszichiátrián, ő azt mondta, hogy az egy jó dolog, ha valaki legalább felismeri magától, hogy valami baja van, és hogy vajon mi lehet a baja.

2019. szept. 2. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal én sem értek egyet, hogy valaki felismeri, hogy baj van, de mégsem fordul orvoshoz, csak a barátait traktálja az öndiagnózisával.


Ettől függetlenül nem gond az, ha tudod, hogy valami nem kóser, utánaolvasol a neten, hogy mi lehet, és aztán segítséget kérsz. Sőt, ez a jó. Azt is tudod, ha influenzás vagy, mégsem csak sajnáltatod magad, hanem elmész a dokihoz kezelésre.

2019. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én most kaptam diagnózist, hogy bipoláris vagyok. szóval eddig csak simán depressziósnak hittem magam. de belegondolva, vásárlásmánia, szexuális vágy megnövekedése stb. mindig szakaszonként volt az életembe, utána meg a depi. szóval most már tudom, kapok rá gyógyszereket. Kérdező te milyen gyógyszereket szedsz? nekem túl sok a mellékhatás, pl. pont reggel meg este kezdek bepörögni a gyógyszertől, délután meg depisnek érzem magam, ahogy megy ki belőlem a szer. fura ez. egyiknap jól vagyok, másnap meg szarul.
2019. szept. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!