Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolarisok, sulyos depresszio...

Bipolarisok, sulyos depressziosok, borderline-ok, ti tudtok dolgozni/suliba jarni? Tudtok funkcionalni? Hogyan?

Figyelt kérdés
El tudjatok inditani a napot, fel tudtok kelni, tenni a dolgokat?

2019. márc. 23. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Igen, sokan vagyunk akik tudunk. Nem lehet a betegségre hivatkozva kibújni a munka alól. Az embernek vannak kötelességei, amiket nem lehet elhanyagolni, csak mert aznap sz^rul érzem magam.

Az emberek 1%-a borderline-os. Akkor most mentsenek fel Magyarországon 100 ezer munkaképes embert a munka alól?

2019. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Bipoláris vagyok. Nem mindig könnyű, főleg azért mert ha feloörgök nem tudok figyelni, akad a nyelvem, szórakozott vagyok. Igyekszem kitartani, de nem mindig egyszerű.
2019. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erőt veszek magamon, felkelek, és megyek a munkahelyemre.

Muszáj, mert valamiből élni kell.

2019. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha nagyon nehéz elindulni, és a buszon is folyton azt érzem, hogy figyelnek, nevetnek rajtam.


Ettől függetlenül úgy teszek jól magammal, ha tanulok. Szerencsére jövőre, a tavaszi félévben már meglesz a diplomám.


Ha mindig itthon maradnék, és feküdnék az ágyamban, akkor még szerencsétlenebbnek érezném magam. Muszáj menni, muszáj kimozdulni, mert jót tesz. Ahogy túlteszem magam a kezdeti nem akaráson, úgy válik szebbé a napom.


(Borderline)

2019. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Kiveve 1. orulok hogy neked kb semmi bajod, a tobbi embernel majd eldonti az orvos, hogy mennyire sulyos a helyzet. Rengeteg mentalis beteg konkretan munkakeptelen.
2019. márc. 24. 06:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Én bipoláris vagyok. Le vagyok százalékolva, könnyített 4 órás munkát végzek. Többet nem is bírnék mert délutánra, már hullafáradt vagyok. Egyszerűen kimerülök, az állandó küzdelem Ben.
2019. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem ptsdm van és pánikbeteg vagyok. Nagyon nehéz. Sokszor kínszenvedésnek érzem az egész életet. De mivel senkim nincs muszáj 8 órában dolgoznom. Pokoli és gyakran rettegek a következő naptól, a feladatoktól. Hihetetlen küzdelem. Nekem hihetetlen könnyebbség lenne ha csak 4 órában kéne dolgoznom. Vagy nem minden nap. De sajnos nem tehetem meg. 😢 Ha már nagyon kész vagyok kiveszek 1-1 nap szabadságot.
2019. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Voltam olyan szinten depressziós, hogy az ágyból sem tudtam kikelni. Szakemberhez fordultam és úgy már ment.
2019. márc. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!