Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegség? Nem...

Ez kényszerbetegség? Nem bírok leàllni a fejbőröm kapargatàsàval, úgy érzem, ezzel vezetem le a stresszt.

Figyelt kérdés
Vannak hormonàlis problémàim, és apró kis mittesszer-szerű zsíros korpa darabkàk vannak a fejbőrömön, és nem bírom ki, hogy ne kaparjam le őket, de legtöbbször sajnos a hajszàlaim is kijönnek vele..:/ és màr így is sok hajam kihullott, és mégsem bírok leàllni, sokszor észre sem veszem és azon kapom magamat, hogy megint csinàlom... Ez borzalmas, sokszor màr fàj is a fejbőröm, emiatt.
2019. szept. 4. 01:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor esetleg segíthet a stresszlabda, amikor úgy érzem, hogy újra csinàlni akarom?
2019. szept. 4. 01:07
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez nagyon nem jó, s mint írtad a hajadnak/fejbőrödnek is árt! Nem lehet megszüntetni valamivel a korpásodásod? Mit próbáltál már ellene? Látott emiatt bőrgyógyász? Vagy az endokrinológus, a hormonális probléma miatt mit tanácsolt?


Valóban, a sztressz labda jobb lenne, mint a kényszeres fejvakarás.

2019. szept. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hidrogén peroxid gombaölő szer, lehet kapni patikában, és fodrászkellékesnél. Nekem is ilyen volt a fejbőröm, vettem mindenféle sampont, de csak a hidrogén peroxid segített!


Ha elmúlna a korpa, sokat segítene ebben a kényszerességben. Amúgy szerintem nem olyan vészes, minden ember kapargatja a sebeit.

2019. szept. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, olyasmi lehet ez, mint a koromragas.


Szerintem, segithet a stresszlabda, meg ha nagyon sok vizet iszol egy nap. 2-3 litert. Ez is oldja a stresszt. Meg ha sokszor veszel mely levegot, amit lassan fujsz ki.


Kereshetnel vmi hobbit is, amivel ki tudsz kapcsolodni. Olvasas, jatszas, filmezes, seta, barmi. (En kirakozni szeretek :D)


Egyebkent, mitol vagy stresszes?


34/L

2019. szept. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a hidrogén peroxid fertőtlenítő és gombaölő, azt kihagytam. A labda jó ötlet!
2019. szept. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen a vàlaszokat! Igen, màr én is kipróbàltam mindent, kb...:( A hidrogén peroxidtól viszont nem hullhat jobban a haj, mert elvileg a hajfestékekben is az van, és az ki is szokta csípni a fejbőrömet, meg elég érzékeny is, sajnos, könnyen kipirosodik. Azt nem írtam, hogy elég régóta vagyok depressziós is, elég sok gondom van, azt hiszem, ehhez is köze lehet.
2019. szept. 4. 01:28
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg a körömràgàs jutott nekem is először eszembe...
2019. szept. 4. 01:29
 8/13 A kérdező kommentje:
Inni próbàlok, sokat.
2019. szept. 4. 01:30
 9/13 A kérdező kommentje:
A tipikus PCOS-em van, fog.gàtlót is szedek, de hiàba, az orvosok letoljàk, hogy ritkul a hajam, csak széttàrjàk a kezüket, rengeteg kivizsgàlàson àtestem, azt mondjàk, màst nem tudok tenni, mint szedni a fog.gàtlót, de ez sem segít..:(
2019. szept. 4. 01:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Pcos étrendet próbáltad?
2019. szept. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!