Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már pszichózis?

Ez már pszichózis?

Figyelt kérdés

Azért írtam ki a kérdést, mert a pszichiáter terapeutám mintha nem figyelne eléggé oda ezekre a tünetekre.

Elég rossz gyerekkorom volt, a családban gyakori a depresszió (bipoláris zavar), különféle szorongásos zavarok, tehát egy latens skizofrénia/mánia simán előfordulhatna nálam, amit valamilyen konstans stresszes szituáció triggerelne. Számomra ez jelenleg a magány. A tüneteim: extrém módon félek a környezetemtől, paranoid jellegű a dolog: ismeretlen személyekre a városban/tömegközlekedésen azt hiszem, bántani akarnak, fegyver van náluk, meg akarnak támadni. Nem hallok hangokat, viszont vannak különféle vizuális és egyéb érzékcsalódásaim (rendkívül félek a fertőzésekről és néha azt érzem, hogy vírusok mászkálnak a testemen), a vizuális alatt azt értem, bár ez lehet a fáradságtól is, hogy mindenféle csíkok, fények mintha elsuhannának mellettem időnként. OCD-m van diagnosztizálva, de én úgy érzem, ez már pszichózis. Olyan szürke káoszt érzek a fejemben, néha félek kimenni az utcára, mert azt érzem, hogy bántani akarnak, volt amikor azt hittem, hogy megmérgeztek és valós szorongásként éltem meg. Később igyekszem belátni, hogy ez nem normális, sőt miközben történik akkor is érzékelem, hogy ez lehet valamilyen pszichotikus epizód, de valósnak élem meg a félelmet. Különben miért félnék tőle? Eszembe sem jutna. Mindig azt érzem, van valami a háttérben, ami bántani akarna.

A higiéniára figyelek, alapvetően szociális vagyok, de gyakran elveszítem a kapcsolatot a gondolataimmal.

Úgy érzem, kezdek megőrülni. Ez szerintetek már a pszichózis jele? És miért nem ír fel gyógyszereket a pszichiáterem?


2019. szept. 6. 01:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon durva te helyzeted. Pedig neked komoly kezelésekre van szükséged. Keres valami magánorvost, hátha az segít, sőt biztos, hogy segít!
2019. szept. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A mostani pszichiáterem is magánorvos, sőt pszichotikus betegekkel is foglalkozik.
2019. szept. 6. 01:22
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, kedves kérdező, de itt nem pszichiáterek ülnek, nem fogunk tudni releváns választ adni a kérdésedre.

Az nyilván érezhető, hogy rosszul érzed magad a bőrödben, és nagyon jó, hogy próbálsz tenni ellene.

Ha úgy érzed, nem kapod meg a megfelelő támogatást az orvosodtol, akkor ezt (és a tüneteket) vele kellene megbeszelned, ha ez nem sikerül, egy másik pszichiátert keresned.

2019. szept. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyilván. Azért írtam ki, mert kíváncsi vagyok az olyanok válaszára, akik már átéltek hasonlót és pszichózissal diagnosztizálták őket
2019. szept. 6. 02:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy egyebkent?
2019. szept. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
21
2019. szept. 6. 02:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Huha, nem gondoltam, hogy ilyen fiatal vagy, nagyon eretten irsz.


Nagyon nehez lehet igy elned a mindennapjaidat. Tudod egyebkent konkret eletkorhoz kotni, hogy mikor/mitol alakult ki? Vagy mindig is ilyen erzeseid voltak?


Nalam csak azota vannak hasonlok (de nem ilyen durvak) miota elkoltoztem mashova. Egeszen pontosan kulfoldre.


33/N

2019. szept. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez már az.
2019. szept. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En inkabb szorongasos rohamnak gondolnam. Azert, mert tisztaban vagy vele, hogy ezek nem normalis dolgok, a pszichozisban szenvedok (tudtommal) olyan tevkepzetekben elnek, hogy rendithetetlenek.
2019. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Vagy csak vagyok elég intelligens ahhoz, hogy felmérjem, ez nem oké? Ugyanis ezek a tévképzetek számomra valósak és adott pillanarban rendíthetetlenek.
2019. szept. 6. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!