Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki már felgyóg...

Van itt olyan, aki már felgyógyult pszichózisból // pszichotikus állapotból?

Figyelt kérdés

Érdekelne, mert én már 7 éve szenvedek pszichiátriai betegségtől, kezelnek is, és kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán lehetséges-e teljesen meggyógyulni ebből az állapotból?

Én jelenleg el sem tudom képzelni magamat, hogy meggyógyuljak vagy bármiféle gyógyszer nélkül létezzek!!

Köszönöm



2019. márc. 18. 09:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak átmeneti volt,és meggyógyultam belőle.
2019. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Az mit jelent, hogy átmeneti?


Engem igazából olyas valami érdekelne nagyon, aki felgyógyult krónikusabb állapotókból is, pl.: skizo, mániás depresszió, hosszabb ideig tartó akut zavarok,...stb.

2019. márc. 18. 12:12
 3/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, miben nyilvánul meg a pszichózisod? Hamis válazreakciók az élet területén? Hallási/látási halucinációk (azok milyenek)? Érzékcsalódások?
2019. márc. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
45%
A gyógyszereket iszonyat nehezen letudtam tenni, Rivotrilt is. De a lelki problémáim sajnos továbbra is fent állnak. Kellene egy jó társ a mindennapokra! Sikerülni fog jobban lenni! Kitartást!!!
2019. márc. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
65%

sajnos azt tapasztaltam hogy a bogyók és a dokik ideiglenesen segíthetnek, de véglegesen csak akkor jutsz ki belőle ha felül tudsz kerekedni a dolgon.


a bogyók egyébként is csak ideiglenesen vannak, hogy segítsenek amíg magadtól ki nem lábalsz belőle, azok csak olyanok mint valami fájdalomcsillapító, attól a baj nem múlik el hogy szeded, csak épp nem érzed... +PSSD


szóval küzdened kell, nincs más kiút

2019. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Tudom hogy én erősen a kisebbséghez tartozom, de én gyógyszer nélkül gyógyultam ki a pánikból, szóval ki lehet gyógyulni szerek nélkül is, de persze a te eteted lehet merőben más mint az enyém.
2019. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom,hogyan,de még az orvosok se...Skizofrén voltam (kevert típus)Elég sokáig.A diagnózis után egy évig gyógyszerezve voltam.Aztán abbahagytam.És most (a gyógyszer elhagyás után 2 évvel) bevallottam a dokinak,hogy nem szedem.Csodálkozott.Teljesen tünetmentes vagyok!!!

Azzal magyarázza,hogy biztos kinőltem.Bár igazából ő se érti.Vagy ezer tesztet töltetett ki velem és mindegyik normának jött ki.Mikor benne voltam a pszichózisban attól féltek,hogy az egész életemet pszichiátrián fogom letölteni.És TáDám!!!

Itt vagyok!

Boldog családanyaként.Egy szuper családom van.Régen már majdnem feladtam mindent.

Mindenből van kiút!

Kitartás!

2019. ápr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%

Igen, teljesen el tud múlni mindenféle szellemi nyavalya!


Nekem az segített, hogy papot kerestem fel, "lelki vezetésen" vettem részt.


Gyökeresen elkezdett megváltozni az életszemléletem, viselkedésem, stb.

2019. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
Akik azt írják itt, hogy akarnod kell meg stb. nincsenek tisztában a pszichózis erejével. Én is sajnos megtapasztaltam milyen. Nem csak annyi ,hogy pánikolsz. Gyerekkoromban nekem is pánikkal kezdődött, arra elég a bogyó pár hónapig meg némi viselkedésterápia, önbizalom, idő lecsengés és elmúlhat. De a pszichózis más, ez gyilkos. Én mindent megtettem, leraktam a piát hosszú időre, betartottam mindig a gyógyszerek szedését és amint leálltam velük idővel vissza tértek a tünetek. Terápiára is jártam évekig, nem csak 1-2 hónapot. Sajnos azt kell mondanom, hogy nem egyszerű kijönni belőle, de még ezek után sem mondanám azt ,hogy lehetetlen. Valami megoldás biztos létezik, sok-sok idő, változás, vagy ha más nem maradnak a gyógyszerek.
2019. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Igazából én is így érzek, mert már próbáltam lerakni a gyógyszereket, de majdnem azonnal visszajöttek a tünetek. Ezenkívül sajnos ezek a gondolatok vagy érzések/ téveszmék/ pánikrohamok szinte mind olyan kellemetlenek tudnak lenni egy pszichózis során, hogy ezt nem lehet puszta akaraterővel leküzdeni. Én két hónapot jártam pszichoterápiára, az segített valamennyit, de akkor is jelentősen rosszabbul voltam, mint mikor gyógyszert szedtem és a gyógyszer elnyomta a tüneteimet. Nem tudom mikor, de egyszer majd el szeretném hagyni a gyógyszereket természetesen, de nem minden áron, ugyanis az eddigi próbálkozásaim eléggé balul sültek el ilyen irányban.
2019. jún. 22. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!