Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el neki a traumát?

Hogy mondjam el neki a traumát?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa lesz a történetem, és lerövidítem. Pár éve elvesztettem a szüzességem, és kb. az első 5 alkalommal nagyon fájdalmas élmény volt, mivel mellé egészségügyi gondjaim voltak, és lelkileg sem voltam toppon. Persze hősiesen tűrtem, hogy voltaképp megerőszakolnak. Én nem szóltam, mert valamiért (??) nem mertem, a fiú meg mégis honnan tudná hogy fáj (ő is szűz volt). Utána nem is zavart, hanem pár héttel ezután magamba zuhantam és sokáig szenvedtem. Az egészségügyi dolog miatt még egy évig jártam orvoshoz. Azóta telt az idő, és gyógyított is, és ha eszembe jutott elég volt elhessegetni, megkönnyebbültem.

Az utóbbi pár hétben megint előjött az élmény, és már nem tudom elhessegetni. Minden "alkalom" közben a könnyeimmel küzdök, minden érintés eszembe juttatja. Évekig semmi nem volt, most meg a semmiből előjön.

A páromnak nem tudom elmondani, mert nem tudom hogy tegyem. Mégis kihez forduljak, egy kellemetlen élményt hogy lehet elmagyarázni a szeretteidnek?


2019. szept. 6. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vagytok együtt?
2019. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
3,5 éve.
2019. szept. 6. 22:35
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

“Persze hősiesen tűrtem, hogy voltaképp megerőszakolnak.”


Ha beleegyeztél (márpedig nekem ez jön le), akkor nem erőszakoltak meg, még csak átvitt értelemben sem. Nem szóltál, ennyi. Erről nem más tehet. Én értem, hogy rossz élmény volt, de ezt egy kicsit túltolod szerintem. Ha úgy érzed ennyire megnehezíti a dolgokat, akkor fordulj pszichológushoz.

2019. szept. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Omg.

Azt hittem pár hete.


De akkor ti 3.5év alatt miről beszélgettek eddig, ha a traumáitokat, problémáitokat nem osztjátok meg egymással.

Minek vagytok egyáltalán együtt?

Vagy ez most csak egy szex kapcsolat?

2019. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a srác? Bar valojaban mindegy,de en ha ugyanaz akkor elmondanam neki,h figyelj ne haragudj,de akkor amikor az elejen vltunk az egyuttletnek fajdalmat okoztal,de nem mertem szolni. Egyebkent emogott is pszichologiai okok huzodnak meg...a nem merek szolni mogott stb...es h inkabb elturod h fajjon. Es ezt nem elitelesnek es bantasnak mondom. En is tudom,mennyire nehez kifejezni sokszor az erzelmeink...meg,h jaj nehigy megbantsd a masikat. Esetleg tudat alatt,feltel,h elhagy. Meg ebbe benne va evy adag szorongas,illetve h nem tanultal meg nemet mondani. Illetve a szexualis edukacio teren is lenne mit gyurni. Es hidd el ezzel nem csak Te vgy egyedul. Fiatalkorban aki meg talasztalatlan szerintem nagyon nehez a partnerrel kommunikalni.... mivel azt irtad,trauma. Traumakent elted meg,valszeg ezert jott elo most csak ugy a semmibol,mivel nem lett feldolgozva,szakember segitsegevel. Mindenkepp felkeresnek egy pszichologust vgy egy pszichiatert-aki nem gyogyszert ir fel,hanem szakkepezte magat pszichoterapeuta iranyba,igy O is tud terapiat tartani....ezert jon elo. Mert traumakent,fajdalomnak elted meg,fajt testileg es lelkileg. Nem vlt kellemes es te nem is akartad. Meg is megtortent. Ezert erzed "megeroszakolasnak"! Nagyon nehez ilyenkor szolni....szoval ez az egyil valaszom. A masik pedig,h en biztosan leulnek vele es elmeselnem mit eltem at akkor testileg es lelkileg es h nem mertel szolni,de te ezt igy es igy elted meg es ne haragudjon. Es h nem az O hibaja vgy nem ot hibaztatod stb....bar itt most nem bűnbakot keresunk. Illetve ha fontoa nektek a kapcsolatotok elmehettek egyutt ia terapiara. Semmi szegyelni valo nincs benne. De az nagyon fontos,h dolgozz magadon,mar csak a sajat erdekedben is. Lelkileg is. Remelem tudtam segiteni.
2019. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 3,5 év után fontos a kapcsolatban, hogy ilyen dolgokat meg tudjatok egymással osztani. Már hosszú és komoly kapcsolatnak számít a szememben.

Szóval úgy mondd el neki, ahogyan nekünk.Hidd el, meg fogsz könnyebbülni.

2019. szept. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyetertek az utolso hozza szoloval.
2019. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kiváltképp az #5-ös válaszadónak, nagyon hasznosakat írt. Azért nem mentem el eddig pszichológushoz, mert nem vagyok biztos benne hogy ez "trauma", az egyik kommentelő is jogosan kérdezte, nem-e túltolom.

Ezért nem merem elmondani a páromnak sem, ezért próbálom elhessegetni a gondolatot is. De mivel hirtelen előjön, ok nélkül, kezdem jogosan érezni hogy ez már nem túltolás.

A párommal mindent megosztok, jót és rosszat, de egy rossz élményről még a legközelibb hozzátartozójának is nehezen beszél az ember.

A szexkapcsolatos kommentet nem értem, melyik mondatomból szűrted ezt le? Ezek után majd pont egy ilyenhez lesz kedvem?

2019. szept. 6. 23:09
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy természetesen a fiút semmiért sem hibáztatom, hiszen én nem szóltam, szerencsétlen meg nem gondolatolvasó.
2019. szept. 6. 23:11
 10/14 anonim ***** válasza:

Én írtam a #3-as választ. Nem rosszindulatból írtam, hogy túltolod, nem megbántani akartalak ezzel :) igazából azt a “megerőszakolás” kifejezésre értettem főként.

De szerintem ebből indult ki. Szerintem egy kicsit érzékenyebben reagáltad le ezt az egészet, mint “kellett volna”, akkor nem foglalkoztál vele, így lehet, hogy később sokkal rosszabb élményként tért vissza. Úgyhogy mindenképp foglalkozz ezzel a dologgal, akár pszichológussal, mert csak fokozódni fog.

2019. szept. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!