Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el neki a traumát?

Hogy mondjam el neki a traumát?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa lesz a történetem, és lerövidítem. Pár éve elvesztettem a szüzességem, és kb. az első 5 alkalommal nagyon fájdalmas élmény volt, mivel mellé egészségügyi gondjaim voltak, és lelkileg sem voltam toppon. Persze hősiesen tűrtem, hogy voltaképp megerőszakolnak. Én nem szóltam, mert valamiért (??) nem mertem, a fiú meg mégis honnan tudná hogy fáj (ő is szűz volt). Utána nem is zavart, hanem pár héttel ezután magamba zuhantam és sokáig szenvedtem. Az egészségügyi dolog miatt még egy évig jártam orvoshoz. Azóta telt az idő, és gyógyított is, és ha eszembe jutott elég volt elhessegetni, megkönnyebbültem.

Az utóbbi pár hétben megint előjött az élmény, és már nem tudom elhessegetni. Minden "alkalom" közben a könnyeimmel küzdök, minden érintés eszembe juttatja. Évekig semmi nem volt, most meg a semmiből előjön.

A páromnak nem tudom elmondani, mert nem tudom hogy tegyem. Mégis kihez forduljak, egy kellemetlen élményt hogy lehet elmagyarázni a szeretteidnek?


2019. szept. 6. 22:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kerdezo. 5os vgyk. Nagyon orulok,ha tensleg tudtam segiteni. 3as valaszolom tok jo,h leirtad,h nem negbantani akartad,de azert erzi megeroszakolasnak,mert fajt neki,illetve nem akarta es ugy szexelt.....csak nem mert szolni. Akaratan kivul tortent. Persze nem a klasszikus megeroszakolasba tartozik ez,de vhol szamithat annak meg ha a fiu nem is akarta bantanim es biztia vgyk benne,h nem. Meg most is egyutt vannak,szeretik egymast. Vgyis gondolom. Sajnos aki nem esett at ilyen helyzeten,bele se tud gondolni mennsire nehez lekommunikalni a masik fele,h nem akarja,h faj stb. Sajnos a felelem,szorongas es minden felulir sok mindent. :( nem mindenkinek olyan egyszeru mint hisszuk.

Kerdezo-arra szamits azert,h lehet nem elaore talalod meg a megfelelo szakembert!!! Nekem is vlt traumam ami miatt sok psy.hez mentem...aztan talaltam egyet akinek meg tok veletlen mindtam el mert eszrevetlenul kiszedte belolem-na O az aki segiteni akart. Aztan vlt meg egs akinek elmondtam mert epp annal a resznel hagytam abba a masik helyen es vmiert egyre durvabb remalmaim lett3k.. igy gondoltam muszaj elmennem mashoz.h ne kapjal infarktust mert mar olyan szivdobogassal keltem fel.. erre akihez elmentem nagyon kozombosen es erzelem mentesen kezelt mindent. Hideg vlt. Idegen es rideg. Hol ott talan aki traumatizalt,foleg tobbszorosen,nem ez a rideg viselkedes az ami segitene...na mindegy. A veget pedig lezarta annyival h nem en vgyk az egsetlen akivel ilyen megtortenik.szoktak ilyenel tortenni. Es ugy ereztem fel se fogja es at sem erzi mekkora nagy problema az amire raszantam magam h elmondjam neki. Nagyon gaz vlt a stilusa....es ha eszembe jut rosszul esik. :( ugyh lesznek ilyenek lehet. De ne add fel. Jah ferfihoz se menj. Mert annal meg vegkepp nem lehet ilyenrol beszelni. Vgy meg nagyobb dolgokrol....hat fura ez a vilag. De vannak korhazak ahol vannak Tb s psy.k. pl a Rókus korhaz vgy a Nyiro Gyula. Pesti vgy? :) mindenkepp beszelj a paroddal mert az nem jo h aktus kozbe ezek ugralnak be. Es ez nagyon szar mert ujra elfog kezdeni fajni tested es lelked is. Kitartas. Nagyon szurkolok! Es buszke lehetsz magadra,mert az elso lepest megtetted. Nagy ero kellett ahhoz,h ide is kiird. A kivanok a kovetkezo lepeshez ia ekkora bataorsagot. Es nyugi. :)!!!!

2019. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jah es de ez trauma. Ugyh szabad psy.hez menni....es jo,h Te is felismerted.
2019. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#10 Nem bántottál meg, érthető teljesen a reakciód. :) Dehát nem minden fekete-fehér, hiába nem számít annak annak éltem meg.

#11 Felkeresek egy szakembert, meggyőztél róla, köszi a támogatást. :) Jól lejött neked a helyzet (igen ugyan azzal fiúval vagyok együtt és ettől függetlenül szeretjük egymást). Nem pesti vagyok, de szerintem a környékünkön is vannak jók.

2019. szept. 7. 13:27
 14/14 anonim ***** válasza:

A partnerednek elmondhatod, együttérző és megértő lehet, de mivel nincs meg hozzá a szaktudása így segíteni sem fog tudni.

Keress fel egy pszichológust, nézz szét az interneten és válassz egy szimpatikus (saját nemedbeli) szakembert, olyat keress akinek van klinikai szakpszichológusi gyakorlata és egyben szexuál-pszichológiai végzettsége is.

Ne várj vele tovább, magától nem oldódik meg, a szex az élet egyik legcsodálatosabb dolga, ne foszd meg magad tőle.

2019. szept. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!