Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el közeli...

Hogyan mondjam el közeli családtagnak, hogy öngyilkossági gondolataim vannak?

Figyelt kérdés
Pszichológussal már beszéltem a dologról, járok hozzá, a családtagok elől viszont rejtegetem a témát, nem akarom, hogy aggódjanak miattam. Meg lehet osztani velük ilyen terhet? Valaki elmondta? Hogy fogadták?

2019. jún. 5. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Te ismered, milyenek.

Valakinek el lehet van akinek nem.


Fura, hogy ha nem vesznek észre nálad semmit.

2019. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Lehet hogy depressziós vagy. Kérj rá gyógyszert, lehet hogy pár hónap múlva semmi bajod.
2019. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Sosem fogom megérteni, hogy BETEG emberek miért mennek büfé diplomás pszichológushoz, miközben nekik ORVOS, azaz pszichiáter kell?
2019. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Azzal csak nekik okoznál fájdalmat.
2019. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosok közt általában a pszichiáterek a leghülyébbek (meg a háziorvosok). Ilyen esetben egy jó pszichológus sokkal többet ér mint egy átlagos vagy rossz pszichiáter.
2019. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam pszichiáternél: az érzésem az, hogy gyógyszerrel legfeljebb elkenni lehet a problémákat, egy jó pszichológus többet segít.
2019. jún. 5. 21:13
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Gyógyszerrel esélyes, hogy még rosszabbul leszel.
2019. jún. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj róla, igen, bár te tudod, hogy megértenek vagy meghallgatnak-e.
2019. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én elmondtam, és azt mondta anyám ha ilyet merek tenni pluszba még meg is öl. Bepánikolt az látszott,de nem haragudott meg semmi ilyesmi, csak megijedt. Mondjuk vágdostam magam régebben azoknak a helyei megvannak. AZ ÖNGYILKOSSÁG A GYENGÉK SPORTJA!
2019. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Hagyjuk mar ezt a hogy a gyengek sportja!!! A legtobb ember akkor se olne meg magat, ha a szerette elete lenne a tet. A legtobb ember fel se aldozna magat masert. A legtobb ember inkabb gonossza valik, gonoszkodik masokkal ha baja van, mint elmenne pszichologushoz a sajat lelki nyomoraval. A legtobb ember tonkretenne masokat, mint megolne magat. Ennyit errol.
2019. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!