Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka? Mit tudnék...

Mi lehet az oka? Mit tudnék tenni ez ellen? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Nos röviden: Egy fiatal lány vagyok, akinek viszonylag boldog élete van. Régebben bántottak az iskolában, de már megunták. Apukám viszonylag korán meghalt, pedig ő volt az aki mindig játszott velem, kitalált meséket, meg segített a tanulásba. (5 éve halott már)

Mostanában álltalában vidám vagyok, de este amikor lefekszem aludni, akkor félek, szorongok. Csak bámulom a plafont.


Sokak szerint túlhajtom magam és az a oka. Ti mit gondoltok?



2019. szept. 9. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem ismerünk, szóval honnan tudnánk, hogy túlhajszolod magad?
2019. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha túlhajtod magad, akk lehet ez az oka. Pontosan mitol szorongsz? Van felelmed?
2019. szept. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Félek az élettől, félek a haláltól, félek az emberektől, az újdonságoktól, attól, hogy hajléktalan és/vagy munkanélküli leszek, stb. Szóval kb. mindentől.

A túlhajtásról: suli +heti 4 különóra tanárral, közel az összes többi idő az egyéni tanulás, de keményen. 4-5 órákat alszok, a többi idő folyamatos szellemi terheltség. A buszon is, utcán is, ha nem tanulok akkor Dosztojevszkijt olvasok. Így néz ki az életem. Bár szerintem ez még nem számít túlhajtásnak, de a körülöttem levők mind ezt mondják...

2019. szept. 9. 22:20
 4/13 anonim ***** válasza:

A túlhajtás önmagában nem hinném hogy okozna ennyi félelmet, de simán ronthat rajta. A 4-5 óra alvás se valami egészséges. Ha gyakoriak, erősek ezek a félelmek, nem ártana elmenni pszichológushoz.

Amúgy szerintem is túlhajtás. Főleg hogy valszeg nagy része felesleges. De, ha szívesen csinálod, hajrá, csak az egészségedet ne áldozd be érte. :)

2019. szept. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4-5 órát aludni kész öngyilkosság! Abnormális! Ezt nem lehet! Mit csinálsz a többi időben? Ennyit azért nem kell tanulni! Mi az a 4 különóra? Kell az neked? Járj társaságba, moziba, konditerembe, kirándulni, szórakozz, mint minden fiatal! Biztos vannak olyanok, akikkel jól kijössz.
2019. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Túlvállaltad magadat. Amiket irtal felelmel csak akk következhetnek be, ha igy hajszolod magad. Am alaptalanok. Élvezd az életet inkább!
2019. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*félelmek
2019. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A "túlhajtottság" még magában nem akkora gond, persze nem is ideális, de sok fiatal jár ilyen cipőben. Neked inkább az apukád elvesztésének feldolgozásával és a saját felnőttkori életed miatti szorongással van bajod. Szerintem is keress fel egy szakembert, iskolapszichológust vagy a körzeti orvoson keresztül valakit, aki tud segíteni. Nem feltétlen fognak gyúgyszert írni, inkább megtanulhatsz elengedési technikákat amivel a rossz érzéseket le tudod küzdeni. Ha most nem tudod kiegyengetni ezeket a problémákat, a felnőtt korodra komolyabbá válhatnak.
2019. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az életederől "túljhajtás" néven, azt mások inkább a szorongások, rosszérzések, agyalások elnyomására altatóként alkalmazzák.

Ezekkel csak lefoglalod, leterheled és kifárasztod az agyadat. Ezektől sztem nem kéne feszült és szorongó legyél. A kéves alvás az viszont tényleg okozhat zizegés, idegi labilitást.

Az a furcsa, hogy ennyi napi programmal nem tusz aludni.

2019. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 ez az amit leginkább furcsállok. Hogy este (fél 1-fél 2 között) beesek az ágyba a fáradtságtól, aztán jön ez az érzés és még minimum egy óráig jönnek ezek az érzések és nem bírok aludni. (Reggel meg fél 6-kor kelek.)
2019. szept. 10. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!