Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, aki egyetemre jár...

Van olyan, aki egyetemre jár és szociális szorongással küzd?

Figyelt kérdés

Mivel oldjátok a szorongást??

Sport, alkohol, gyógyszer??



2019. szept. 9. 23:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én, szia, most kezdtem az egyetemet. Pszichológus sokat segít.
2019. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
36%
Sokan. Nézz utána hogy hol van az egyetemeden a mentálhigiénés központ, ingyen mehetsz oda pszichológushoz akik kifejezetten ezt a korosztályt érintő problémákkal foglalkoznak. Plusz próbálj sportolni is.
2019. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
És hogyan lehet jó pszichológust találni ilyen helyzetben?
2019. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyetemen sajnos nincs pszichológus, akihez lehetne járni
2019. szept. 10. 17:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Én jártam.

Dolgozni nem tudok,az más kérdés.

2019. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jártál egyetemre, de a szorongás végett nem tudsz dolgozni?
2019. szept. 10. 23:21
 7/16 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el az első félévemet.Eddig nagyon nehéz,főleg a múltam miatt.Elégé ideges vagyok így gyakorlaton,meg laboron.Előadás jobb,mert ott meg több százan vagyunk,szóval kicsit több a tér.Nálam,ha nagyon ideges leszek,elkezd ömlenni rólam a víz.Ezt még jobban fokozza az idegességemet,íhy egyre rosszabb...Ördögi kör...Nekem segít,ha kicsit kimegyek előadás után az udvara levegőzni,vagy ha ezt nem tudom megcsinálni,akkor zene hallgatás.Nyugtató hatású tea jó lehet még szerintem.Úgy hallom az is segít.Még nem próbáltam,de majd a jövőben lehet.Meg a pszichológus,ha van...
2019. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen,jártam.

De sokszor volt,amikor nem tudtam bemenni,emiatt csúsztam is.


Ugye egy melóhelyen nem lehet ezt megtenni,táppénzen sem lehet lenni rendszeresen,mert valami nálad nem működik rendesen.


Sajnos nálam nem állnak meg olyanoknál,ami általános,mint izzadás,remegés,heves szívverés.

Ezeket nem tudjuk irányítani.

Nálam olyan dolgokban is megnyilvánul,amit elvileg mi irányítunk,és nálam az sem működik társas helyzetben,illetve ha idegen helyen vagyok,emberek között.

Sajnos nálam még ehhez hozzájön az idő is.Nagyon szorongat az idő börtöne,hogy minden időhöz van kötve.

Térben és időben legyek itt és ott,mert ha nem annak rossz következményei lesznek,ez már eleve egy állandó szorongás,magyarán a munka világa,a mókuskerék.24 órás szorongásban nem lehet élni sajnos.

2019. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Amit az előző írt az nálam is megfigyelhető volt.

Nekem is volt gyakorlatom laboros jellegű.

És,igen,amikor kisebb csoportokban kellett megoldani valamit,akkor leblokkoltam,illetve volt olyan,hogy figyeltem az utasításokat,de nem hallottam.


Igen,előadáson könnyebb,mert eleve oda nem is kötelező bejárni,így ott már egy nyomás kényszer faktor megszűnt,tudtam,hogy bemegyek,leülök,ha rosszul vagyok,csak kisétálok.


Gyakorlaton ezt nem teheted meg,mert 3-at lehet hiányozni félévenként.És bizony nagyon jól meg kell tanulni beosztani,hogy tudd,hogy meddig tűrhető,mert nem lesz sok lehetőséged a hiányzásra.


Szerintem a szociális fóbiásoknak külön nehéz,ha kisebb csoportokban kell valamilyen feladatot megoldani.

Aki nem szociális fóbiás,annak ez még könnyebbség is lehet,hiszen van,akit az tölt el félelemmel,ha valamit teljesen önállóan,egyedül kell megoldani.


Nem egyszerű,az biztos sehogy sem.

2019. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanom sem kell,hogy nálam a kollégium vagy az albérlet másokkal kizárt volt,így elég messziről jártam be,napi szinten,aminek az lett a vége,hogy napi 3 óránál többet nem tudtam aludni,volt,amikor erre a rövid időre már el sem aludtam.

És hétvégére hulla voltam.

2019. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!