Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer valaki Budapesten olyan...

Ismer valaki Budapesten olyan keresztény pszichológusnőt, aki hatékonyan tud segíteni egy szociális szorongással küzdő, félénk embernek?

Figyelt kérdés
Emberkerülő vagyok. Nehzen teremtek kapcsolatot, sokszor azt sem tudom eldönteni, hogy valójában szeretnék-e, vagy sem az adott emberrel kapcsolatot teremteni, mert ha sikerül is, nem tudom mit kezdjek az adott kapcsolattal utána.

2012. márc. 29. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Kérlek azt az egyet magyarázd meg nekem, hogy miért fontos egy szakember (legyen az bármilyen területen dolgozó) vallása? Nem ezen múlik, hogy tudtok-e együtt dolgozni vagy sem.
2012. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

mért számít, hogy keresztény vagy sem??? az is számít esetleg, hogy mennyire aktívan gyakorolja a vallását? vagy csak nem szereted a zsidókat, az arabokat meg a keletieket vagy az ateistákat?

nem hiszem, hogy a pszichológusok a vallási nézeteikkel "reklámozzák" magukat, mellékesen ez mindenki magánügye, szóval gyanítom, hogy nem a betegeivel, hanem a személyes ismerőseivel vitatja meg az ilyesmit, ránézésre meg nehéz megmondani valakiről, hogy keresztény-e


Bármilyen nézetű is legyen, nem fogja zavarni, ha te mást gondolsz. Köze sincs a vallásnak a szorongás kezeléséhez :)

2012. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Azért fontos, hogy keresztény legyen ( gyakorló ), mert így jobban meg fog érteni engem, és egy pszichológusnál ez a legfontosabb! : )

2012. márc. 29. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

ajjaj.....

nyilván az a legfontosabb, de a nem keresztény is megértheti a keresztényt!

2012. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Hidd el, a segítő szakmákban dolgozók általában tisztában vannak a világvallásokkal.
2012. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoztatott a vallás, mikor elkerültem egy terapeutához 14 évesen. "Szociális fóbiás" voltam a pszichológia szavai szerint. Néha, egy-egy alkalommal, pár dologról keresztény fogalmakban beszélt. Így azt is jobban megértettem amit mond, és az egész világ megértésében segített ez, meg persze az egész terápia. Azóta foglalkoztat a kereszténység, igaz más vallások is, de ez most nem lényeges. Szóval én megértem a kérdezőt. Pont a válaszolók hozzáállásából látszik hogy mennyire fontos, főleg ilyen esetben, tisztában lenni a kereszténységgel. Ha azzal nyitna a szakember hogy minden vallás baromság, vagy hogy a keresztények így meg úgy, semmit se segítene.

Az én ötletem mindenesetre az, hogy pszichológushoz ne menj, buták mint a föld. Egy pszichiáter többet ér.

2012. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a megértő hozzáállásodat. Szeretném megkérdezni, hogy miért pszichiátert ajánlottál. Én úgy tudom, hogy azok leginkább tablettákat írnak fel, és nem sokat beszélgetnek. vagy neked más a tapasztalatod?

2012. ápr. 14. 00:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Dr. Hélisz Katalint tudom ajánlani, aki keresztény lelkigondozó, mentálhigiénés szakember. A MEKDSZ (Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség) irodájában "rendel": www.mekdsz.hu/index.php/hu/kapcsolat-menu

2012. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!