Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineok ti mit csinaltok...

Borderlineok ti mit csinaltok a fekete feher gondolkodassal?

Figyelt kérdés
Foleg arra az ertesre gondolok amikor valaki a "jofej" kategoriabol atkerul az enber fejeben a "gyoker bunko paraszt" kategoriaba, de sajat magam is erzekelem, hogy tulreagalom a helyzetet es hogy nem is jogos az egesz de egyszeruen nem birok utana az illetovel mar ugyanolyan lenni. Csak mert mondott vagy csinalt valamit amit magamra vettem. Mar megtanultam nem reagalni de fejben akkoris meggyulolom az illetot es hallani se akarok tobbet rola. Persze ez sokszor ugral a fejemben ossze-vissza, hogy megis kene vele beszelni. Foleg baratsagokra gondolok ennek a kerdesnek a kiirasanal szoval nem parkapcsolatra. De parkapcsolatban is elofordul ugyanugy szoval barkinek barmi ilyen tapasztalata erdekelne! Hogy kezelitek a helyzetet es sajat magatokat? Nem vagytok maganyosak ez az egesz miatt? Stb

2019. szept. 10. 18:04
 1/7 A kérdező kommentje:
*erzesre
2019. szept. 10. 18:05
 2/7 A kérdező kommentje:

*ember


Jol sikerult ez a kerdes kiiras

2019. szept. 10. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Abszolút nem tudom kezelni. Azonban a dührohamok helyett szerencsére már lelépek, így nem annyira(!) rosszul jövök ki belőle, mint régen.
2019. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit te: megtanultam nem reagálni. Onnantól kezdve hogy valaki megbánt, levegőnek nézem az illetőt. Persze tisztában vagyok vele, hogy néha apró sérelmeket nagyítok fel, és ha nem lenne ez a... betegség, akkor simán átlendülnék rajta. Igazságtalannak érzem a viselkedésemet, de nem tudom kontrollálni, ez pedig kiborít.
2019. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
nekem most ugrott be egy jo taktika. a fekete feher gondolkodas az egy gondolati torzitas ugye. (masokat is hasznalok amugy, mint az altalanositas stb). nalam inkabb valaki a meno kategoriaba van es valaki a nem menobe, ezekbol tud ide oda rakodni. na most miert ne gondolkodjak arnyaltabban? pl nem bunko az illeto, hanem: bunkon viselkedett, de emelett sokszor szeretheto? es ha mondjuk nagyobb reszben szeretheto akkor meglehet neki bocsatani, ha nem egetrengetoen volt bunko. illetve lehet neki szolni is. meg hat attol meg, h valaki 1x bunkon viselkedik meg nem bunko. csak pl lehet, h rossz a napja stb.
2019. szept. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aki kepben van a borderrel az tudja hogy a meno-nem meno illeto az nem az. Azert a %-aitok is sokat elmeselnek rolatok.

Koszonom az ertelmes valaszokat. A tinik viszont egy tok mas kategoria, nem veletlenul van kulon gyerek es kamasz pszichiatria az orvosin. Jééé!

Undorito meg fiam, na az te vagy. Vedd be a gyogyszeredet.

2019. szept. 14. 14:45
 7/7 A kérdező kommentje:

43%-os...nem veletlenul ennyi a %-od. Lol

Nem ovisoztam le hanem megallapitottam hogy tini es nem felnott. Nem is tagadta le a hiszti valaszaban sem hogy tinedzser.

Mondom, ne hasonlitsuk mar ossze, egy kiskoru meg felnottek eseteben tok mas ez az egesz! Az egesz "Mentalis egeszseg" rovat tele lett tinikkel. A valasza meg hiteltelen lett attol hogy meno-nem meno. De nehogy duhrohamot kapjatok, barataim. Inkabb en kerem ki magamnak a ti stilusotokat. Ugyis torlik mindjart. :)

2019. szept. 14. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!