Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes úgy élni, ha már csak...

Érdemes úgy élni, ha már csak múltunk van és jövőnk nincs?

Figyelt kérdés

Idősebben (50 fölött), hátam mögött egy viszonylag jó élettel pár év alatt elvesztettem mindent. Családot, barátokat, munkát, lakást, pénzt. Nem maradt szinte semmim, egy cicám van, akiért érdemes élnem és felkelnem reggelente, de ő sem lesz örök életű. Jövőképem nincs, ha megélném az öregkort, valószínűleg egyedül fordulnék fel egy elfekvőben.

Elfáradtam, pontosabban belefáradtam az életbe. Ha a múlton merengek, sokszor érzem csodásnak a régi éveket, ugyanakkor ennél erősebb a veszteség érzése, hogy ezek már soha nem térnek vissza és reményem sincs már, hogy valaha is boldog, vagy legalábbis elégedett lennék. ilyenkor sírnék, de már azt sem tudok. Plusz még folytonos a bűntudat, hogy nagyon sok mindent én rontottam el és nem lehet visszacsinálni.

Érzett már valaki hasonlóan?


2019. szept. 11. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez elég beteges álláspont, 50 fölött még böven van idöd egy új jövöt felépíteni.

Az nagy baj, ha neked csak akkor érdemes reggel felkelni, ha van valaki, akiért teszed - ezt önmagad miatt kellene megtenni.

Egyszerüen zárd le a múltat, mert az már a múlt és keress új érdeklödési kört, elfoglaltságot, ismerösöket és egyböl lesz jövöd is.

Én 63 éves vagyok, de még igen sok minden van, amit el akarok érni, és elég sok mindent tervezek a jövömben. Te a magad 50 évével még jóval fiatalabb vagy, kezd magaddal valamit.

2019. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!