Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy 14 évesen...

Normális, hogy 14 évesen valaki plüssökkel "barbizzon" még?

Figyelt kérdés

Testvérem, 14 éves/lány, minden este titokban a plüsseivel játszik és beszélteti őket, mint ezt bármelyik másik kisgyerek a barbijaival/saját plüsseivel.


Nem szólok rá, mert várom, hogy kinőjjön belőle, de már egészen 4 hónapja folyton hallani, ahogy suttogva beszél és hülyeségeket játszik el a plüssökkel. Engem megőrjít, de így is szerencsétlen sorsa van, ezzel nem akarom zavarni. Normális, hogy még ezt csinálja ilyen korban? Hogy beszéljek vele, hogy ne legyen ciki számára a helyzet? Nyílvánvaló, hogy rejtegeti, mert ha átnézek hozzá mindig eldobja a plüssöket vagy abbahagyja az egészet + suttog, nem rendes hangerővel mondja.


2019. szept. 11. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Még mindig jobb, mintha heti 1 hónapot lógna a Failbookon...

Én még anno 13 évesen is legóztam. És? Ki akartam élvezni a gyerekkorom minden percét. Sajnos a legtöbben már csak nyugdíjas papócaként meg mamikaként jönnek rá, hogy fiatalok már soha többé nem lehetnek.

2019. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
De miert kell beleszolnod? Had csinalja. Legalabb egy kicsivel hosszabb gyermekkora lehet. Majd evek mulva rajossz te is hogy milyen szerencses a testvered. Artani senkinek sem art. Had csinalja ha neki jo. Te sem orulsz gondolom ha beleszolnak abba mit csinalj.
2019. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Normális. Így dolgozza fel az őt ért stresszt.

Jól teszed, hogy békén hagyod, így előbb túl lesz rajta, mintha még te is piszkálnád.

2019. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is sokáig játszottam titokban a játék katonáimmal. Szerintem 15 évesen hagytam el teljesen. Most 27 vagyok, és néha elalvás előtt képzeletben a régi kedvenc játékaimra gondolok, csak már magamban játszom el a szituációkat.

Szerintem a játékot a tarsadalmi normák miatt hagyjuk el, nem azért mert kinövünk belőle.

2019. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normális, valószínűleg stresszkezelés céljából teszi. Ne tedd szóvá semmiképpen, neked ehhez semmi közöd, nem szólhatsz bele.
2019. szept. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én paranoid skizofréniàm miatt egy csomó körülvesz :-)
2019. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!