Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szörnyű dolgok történtek...

Szörnyű dolgok történtek velem a múltban éa emiatt szörnyűnek látom az életem és magamat egy szerencsetlennek. Hogy tudnék szemüveget cserélni?

Figyelt kérdés

Folyton az megy a fejemben hogy "senki nem szeret, egyedül vagyok, felesleges vagyok, értelmetlen az életem, miért törtent velem az a sok rossz dolog"

Pedig van szép saját otthonom, van egy elég jó munkám, a munkatársaim szeretnek. Csaladom és barátaim nincsenek de lehetőséget sem adok régóta. Mert a fent leírt gondolatok pörögnek a fejemben. Ez egy ördögi kör mert olyan rosszul vagyok tőlük hogy panikrohamaim vannak és folyton csak sírnék. Így képtelen vagyok mindenre.


2019. szept. 13. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Ezen csak pszichológus tud segíteni.
2019. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A múltat elengedni az egyik legnehezebb mentális feladat. A múlt terhe felemészt, és megakadályoz abban, hogy a jövőre koncentrálj. Pedig pont az utóbbira vagy csak befolyással. A megtörtént dolgokon már nem tudsz változtatni. A jövődön viszont igen. Ha egyedül nem sikerül letenned a terhet, kérj szakembertől segítséget. Ne nehezítsd meg a saját életedet azzal, hogy egyedül szenvedsz.
2019. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Voltam nem tudott segíteni. Nem is értem miért az az első reakciója valakinek "keress fel egy szakembert". Többet is felkerestem és ezt a tanácsot senkinek nem adnám mert értelmetlen időpazarlás. Még nyomorultabbul éreztem magam mikor terápiára jártam. Soha többet!!!
2019. szept. 13. 21:26
 4/16 anonim ***** válasza:
Poszt traumás stressz szindrómának vangzik. Pszichoterapeuta kellene, aki egyben pszichiáter is (vagy külön szakik, mindegy, csak jól legyenek). Ja és ne félj a gyógyszerektől, segítenek, hogy leküzd ezt az egészet. Ne várj vele. Én is átéltem és bánom, hogy nem fogadtam el hamarabb a gyógyszeres kezelést is.
2019. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem segített mint írtam. Drogokkal nem élek. Köszi.
2019. szept. 16. 14:42
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezek nem drogok, gyógyszerek. Segítenek az agynak visszaállni a normális működésre. Ezzel az erővel minden gyógyszer drog. A test alapvetően önmagát gyógyítja, a gyógyszerek csak segítenek neki a gyógyulásban.
2019. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Persze kell a pszichoterápia is, de esetedben (és esetemben is) kell a gyógyszeres kezelés. Részemről sokkal jobban vagyok, mióta szedem pedig lejjebb voltam, mint te. A "jobban vagyok" alatt pedig nem azt értem, hogy be vagyok lőve, hanem olyan vagyok már (szinte), mint mielőtt előjött volna nálam ez a szorongásos izé.
2019. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Fogalmad sincs én, hogy vagyok maradjunk annyiban.

De ezek drogok már több pszichiáter, pszichológus is leírta. Már csak azért is mert egy gyulladáscsökkentő akkor hat mikor beveszem, nem akkor mikor bozzászoktam 4 hét alatt. :) De a gyógyszeripart is el kell tartania valakinek. Hajrá! Én inkább másokkal jótekonykodom!

2019. szept. 16. 15:01
 9/16 anonim ***** válasza:
A szorongáscsökkentő azonnal hat, de én nem ezekről beszélek. Vannak ezek az antidepresszánsok csoportjába tartozó, de kifejezetten szorongásos megbetegedésekre szedhető gyógyszerek, amelyek nyugtatók, hanem segítenek helyreállítani a szorongásos agy működését. Igen ezeknek hosszabb idő kell, amíg hatnak, de ez a hatásmechanizmusukból fakad. Ezek nem drogok, a szorongásoldók a drogok hosszútávon. Én adtam egy esélyt ennek, mondván, hogy ennél rosszabb úgysem lehet és hálistennek, hogy adtam esélyt és széplassan végre ismét normális életet élhetek.
2019. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes vagy. Szerintem kifejtettem a veleményem erről fájna tiszteletben tartani? Vagy megbuggyantál a sok bogyotól és nem megy?
2019. szept. 16. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!