Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kóros stressz hogy javítható?...

Kóros stressz hogy javítható? Kapcsolatra is kiterjed?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, lány.

Pár éve jelen van nálam egy bizonyos fajta mánia, a rendre és tisztaságra. Nem régen,4 hónapja költöztem össze a párommal. Én is tisztában vagyok azzal, hogy nem normális dolog amiken eldurran az agyam, ezt előre leszögezem. Például ha arra kelek hogy csupa morzsa meg sajt a pult a konyhában, vagy megint össze van kenve a tükör akkor kitőr belőlem a düh és elkezdek kiabálni. Hozzá teszem kb 5x azért mindenre megkérem előtte szépen, de ha már több kérés után is elfelejti 2x egymás után akkor nem bírom magamban tartani. De nem csak a takarítással vagyok így, van még pár eset. Pl ha a foci cipőjét keresi a kocsiban mert bele akar próbálni egy lábbetétet, én pedig állok ott és várok mert nála van a kulcs, és fázok, akkor is mérges leszek. Nem tudom hogy kezeljem,lehet más is felidegesítené magát rajta, de az nem normális hogy én ennyire ideges leszek.



2019. szept. 17. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A relaxáció sokat tud segíteni. (autogén tréning)
2019. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem kóros stressz, más oka van.

A kényszeres cselekedetekkel lehet megpróbálsz egy múltbéli eseményt elfedni. A "követelőzés" lehet szimpla matriarchális családmodell eredménye (ahol megszoktad, hogy mindenben az anyának van igaza "otthon"), de elfojtásokból származó dühkitörés is, ahol nem a párodra vagy mérges, hanem azért mert a megszokott/elvárt környezetedtől eltérnek a dolgok.

Akármi is az eredménye, ha így folytatod, akkor az előbb-utóbb a kapcsolatod rovására fog menni - kivéve, ha a párod tudat alatt igényli, hogy "kemény kézzel" bánjanak vele.

2019. szept. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szimplán csak nincs helyed mellette. Ha neki a focicipője fontosabb mint az hogy te ne fázz és bemehess a házba, az már régen rossz. Később sem lesz jobb.


Egyébként sok minden miatt én is ilyen vagyok, van hogy az égvilágon minden idegesít. 28F

2019. szept. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!