Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás vagy pánik?

Szorongás vagy pánik?

Figyelt kérdés

Nemrégiben rosszul lettem tömegben. Azóta bárhová ha megyek ahol várakozni kell (sokáig egy helyben állni, vagy sok ember van pl.: árkád bevásárlóközpont, stb) rám jön ilyen rosszullét, aminek a tünetét nem tudnám pontosan leírni. Úgy érzem magam, mint régen mikor vizsgadrukk volt bennem, vagy mikor mentem állásinterjúra. Gondolkozok rajta, hogy pszichológust kellene felkeressek, hogy felnyissa az elmém, hogy miért van ez?

Ez szorongás vagy inkább pánik? Mi a különbség a kettő között?



2019. szept. 19. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább tömegfóbia szerintem. A pánik rohamokban tör a betegre és a semmiből jön. Lehet szorongásos zavar is. Nyugi, ez gyógyítható.
2019. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szorongás kiváltotta pánik.

A pszichológus mindenképp segíthet.

2019. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően ott kezdődik, hogy teljesen mindegy hogy hívják, van egy probléma, amit meg kell oldani.

Nagyon sok pszichés zavar nem is különithető el élesen. Illetve teljesen felesleges mindent felcimkézni.

Ha most azt mondja valaki, hogy pánikbeteg vagy, attól nem lesz jobb, csak rosszabb.


Ne azzal foglalkozz mi ez, hanem azzal, hogy tudsz ellene enni.


Pl kérd meg egyik ismerősöket, hogy kísérjen el egy forgalmasabb helyre, de először olyan helyre, ahonnan könnyen el lehet jönni, hozd magad olyan szitukba, amikor félsz picit, idővel rá fogsz jönni, hogy nincs mitől félni.

Persze apró lépédekkel kell haladni.


Egy pszichológus sem fogja megoldani helyetted.

2019. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, nem attól félek egyébként, hogy egyedül vagyok, hanem, hogy rám jön újból az amit akkor éreztem mikor rosszul lettem, és ettől tör rám ez az idegesség.
2019. szept. 19. 12:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez a generalizált szorongás. Nekem is gyakran van ilyen. Nem a vezetéstől, tömegtől, nagy tértől félek, hanem attól, hogy rám tör a dolog.
2019. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!