Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már régóta vannak gondjaim az...

Már régóta vannak gondjaim az evéssel, mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje (néhány éve) bűntudatom van ha eszek, hiába tudom, hogy nem vagyok kövér, mégis mindig fogyni akarok. Amikor sok a stressz, akkor felváltva nem eszek és tömöm magamat, ez érettségi alatt volt a legrosszabb, a tükörbe sem bírtam belenézni. Már nagyon félek, mi lesz akkor vizsgaidőszakban, most kezdtem az egyetemet.

Szüleimnek mondtam néhányszor, de mindig az volt a válasz, hogy csak bonyolítom az életemet meg én voltam a legvékonyabb lány a szalagavatón és örüljek, hogy van mit ennem. Többször gondoltam a pszichológusra, de nem hiszem, hogy belementek volna.

Az is aggaszt még, hogy pszichológiát kezdtem el tanulni, és félek, hogy kihatással lesz erre az, hogy terápiára járok.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Eléggé kétségbe vagyok esve

Előre is köszönöm a válaszokat



2019. szept. 19. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Menj el nyugodtan pszichológushoz, nem kell engedély hozzá. Pszichológia-szakon elég szemét dolog lenne, ha pont ott érne hátrány, amiért terápiára jársz...

Az jó, hogy felismerted a problémát, és azt, hogy evéssel próbálod levezetni a stresszt. Próbáltad kiváltani valami hobbival? Vagy esetleg olyankor kifejezetten valami egészségeset enni?

Mindenesetre ne aggódj. Ha ilyen tudatosan állsz hozzá, aktívan keresed a megoldást, vizsgaidőszakra biztos jobb lesz. :)

2019. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!