Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Izomrángás lehet-e a stressztő...

Izomrángás lehet-e a stressztől vagy a kimerültségtől?

Figyelt kérdés

38/F


Sziasztok!


Tudom, hogy több minden okozhatja az izomrángásokat, sajnos az interneten ha rákeres az ember a legdurvább betegségek velejárója is lehet, ami eléggé aggasztja az olvasót, főleg ha hipochonder. Tudom akkor ne olvassak, ez jogos :)


A lényeg: Úgy jó három hónapja izomrángásokat tapasztalok testszerte. Váll, alkar, comb, vádli, talp, a hüvelykujj mellett, háton stb. Tehát gyakorlatilag mindenhol. Csak egy-egy kis rángásról van szó, de volt pár eset amikor hosszabb ideig tartott látványosan egy bizonyos helyen. Szedtem Magnéziumot (napi 100 mg-ot) B6-al kombinálva, B vitaminokat külön, igaz nem minden nap, de jó pár hétig folyamatosan.


Az érdekelne engem, hogy ennek lehet-e okozója maga a stressz, vagy a velejáró kimerültség? Van-e annak valami plusz jele/tünete emellett, ha valami komolyabb áll a háttérben?


Kis "kór" történet: 12 évvel ezelőtt pánikbeteg lettem, aztán kimásztam belőle nagyjából, de a szorongás az életem része maradt. Az elmúlt 4 évben többször voltam kimerült idegileg, és napi szinten szorongok és idegeskedem. A munkahelyem ahol 4 éve vagyok már, elég stresszes és sokat őrlődöm miatta, főleg a főnököm miatt, aki elég nehéz ember és akkor finom voltam. Nagyon keveset mozgok, sokat ülök a munkám miatt és gyenge vagyok ezért testileg. (itt hozzátenném, hogy a rángások megjelenése előtt volt egy jó pár napos kemény fizikai munka, amit bevállaltam a nulla erőnlétemmel). Évek óta keveset is alszom, napi 5-6 órát max, de azt sem mindig egyben, főleg a stressz miatt nem tudok, amit azért érzek is. Az elmúlt 1 évben volt, hogy annyira stresszes voltam, hogy elsírtam volna magam az idegtől vagy csak zakatolt a szívem, izzadtam, remegtem stb. Kis dolgokon is sokat agyalok, "járatom magam", aggodalmaskodom. Sajnos munka után sem tudok teljesen kikapcsolni, "zaklatott vagyok" és hétvégéken sem és ez így megy már évek óta. De nem volt ez mindig így, csak az elmúlt években van.


Nem akarom nagyon nyújtani a történetet a lényeg az lenne, hogy bár kicsit nehezen hiszem el, hogy csak a stresszre rá lehet fogni egy ilyen tünetet, de aki ért hozzá, vagy volt már hasonló helyzetben az picit megnyugtathatna, hogy ne gondoljak a legrosszabb betegségekre egyből. Tudom, orvosi vizsgálat lenne a tuti, de azért kérdezek tőletek hátha kapok valami jól használható tanácsot, tapasztalaton alapuló választ hozzáértő, vagy már hasonlót átélt emberektől.


Elnézést, hogy picit hosszú lett, de talán teljesebb képet ad így a helyzetemről, és köszönöm ha elolvastátok!



2019. szept. 20. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Nekem a lábamban volt ilyen, h csak úgy megrándulgatott magától. Ha szedtél Mg-ot, és bevált, akkor most is szedj kúraszerűen. Nyugika!
2019. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi az hogy komoylabb? a stressz nem elég komoly neked ember? és miért ne lehetne a stresszre ráfogni? szerinted a stresszhormonok hosszas hatásai mik a szervezetre? hát pont ez.
2019. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább kalciumot kellene szedni. A rángások lehetnek valami kis vírusfertőzés velejárói is.
2019. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen de lehet vitamin hiány vagy gyógyszermellékhatás is. Én traumán estem át 2 éve és azóta vannak. Kb mostanra lett olyan a helyzet, hogy már nem aggódom rajta különösebben.

Több dolgnak tudom be a javulást. Az első, hogy elhagytam a nyugtatószedését. Frontint szedtem és azt vettem észre minél nagyobb az adag és gyakoribb annál rosszabb a helyzet. Csak feleket szedtem alakalmanként de egyre gyakrabban, néha már egész is lett belőle és a lábamban úgy éreztem mintha egy mobil rezegne. Nagyon ijesztő volt. Mikor elhagytam a frontint napról napra jobb lett. 1 hét után elmúlt és már csak az egyik lábfejemben éreztem gyengén. A rángások is enyhültek. Az egyik szememnél viszont nem szűnt a folyamatos szemhélyrángás. Ekkor kiderült vérszegény vagyok. Kaptam vasat és folsavat. Utána olvastam ezek hiánya is okozhaz izomrángást. Megint javult a helyzet. És most egy pár hete olyan vastablettát szedek amiben réz is van. Mivel sokáig szedtem cinket nekem gyanús volt hogy rézhiányom lehet. Amit bizonyítani nem tudok de most végre megszűnt a szememnél is az izomrángás. Sok oka lehet. Az általam említett nyomelemek/vitaminok hiánya, a frontin bezegtájékoztatójában is benne van. Magnézium kálcium hiány is lehet meg a b vitaminok hiánya. Az utóbbi nálam nem lehetett mert azt szedtem. De túlerőltetés, nemalvás és stressz is rátesz egy lapáttal. Gondold végig nálad mi jöhet szóba. Esetleg menj el vérvételre hátha kiderül valami.

2019. szept. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy nekem mindenhol volt. Lábamban, mellkasomban, oldalt a bordáimnál rettenetesen ijesztő volt. Bal szemhélyam néha a szám is. És rezgő érzés a lábambam a fenekemben az ujjaimban. El sem hiszem hogy elmúlt a szemhélyrángás 2 év után.
2019. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#1 Ahogy írtam is szedtem a Magnéziumot 100 mg-ot B6-al együtt, de úgy nem vettem észre, hogy segítene. Bár igaz ha és ha jól tudom több a napi ajánlott mennyiség talán 375 mg? Stressz esetében meg még annál is több lehet. Ebben nem vagyok biztos, hogy így van-e.


#2: Komolyabb alatt idegrendszeri betegségekre gondoltam, mint az ALS, Sclerosis Multiplex stb., mert ha jól tudom ott is vannak ilyen tünetek. Egyébként igazad van abban, hogy a stressz is komoly dolog és sajnos ahogy írtam is nekem nagyon sok stressz van az életemben napi szinten és huzamosabb ideje. Igazából már több alkalommal kerültem olyan állapotba az idegeskedés miatt, hogy egy idő után nem tudtam aludni, izzadtam éjszaka és nappal, gyors volt a pulzusom, fogytam, fájt a hasam, remegtek a kezeim, lábaim gyenge voltam. Aztán elmentem kezelésre kis erősítő kúrára és átment rajtam a dolog jobban lettem, de mivel nálam elsősorban fejben vannak gondok, így mindig visszaesek ebben a gödörbe.


Csak azért írtam azt, hogy nehezen hiszem, hogy a stressz az oka, mert eddig még ilyen tüneteim nem voltak, pedig már az előbb felsoroltak mind megjelentek nálam ami a stressz miatt megjelenhet tünetként. És ez amit kérdésemnél leírtam most új nekem, sajnos nem tudom a test pontosan hogyan is reagálegy ilyen hosszan tartó kimerültségi, stresszes állapotra meg, hogy egyszer miért ilyen tünetekkel reagál, máskor meg másfajtával, hogy ez mitől függ. Mint látod szeretném megérteni azt ami ilyenkor történik biológiailag a testben, ezért is bíztam benne, hogy valaki nálam pontosabbat tud erről mondani, igen akár itt is ezen a sokat szidott helyen :). Annyi biztos, hogy én évek óta egy folyamatos (ha nem is egész nap és minden nap) szorongásban élek és nem tudok kiengedni már pihenőnapokon sem. De már elgondolkodtam azon, hogy elmegyek egy pszichológushoz hátha segítene. Eddig mindig csak saját erőmből oldottam meg mindent és hoztam fel magam.


#3: Vírusfertőzésem nincs, nagyon régen voltam megfázva. Kalciumot elkezdtem szedni, de abbahagytam, mert nem változott semmi, bár az is igaz, hogy nem szedtem sokáig.


#4/5: Örülök neki, hogy jobban vagy! Igen egy vérvétel akár jó ötlet is lehet, eddig azért nem mentem, mert mindig kitudtam mászni kis pihenéssel, átgondolással a nehéz helyzetekből amikor rosszabbul voltam. De most nem nagyon megy eddig, bár hozzáteszem ha éppen nem vagyok ideges napokig, akkor ezeken a tüneteken kívül a közérzetem nem rossz. Mint írtam is 4 éve vagyok egy kényszerhelyzetben ami a munkámat illeti, nagyon nehéz lenne kilépni ebből, de azt tudom, hogy idegileg, lelkileg nagyon-nagyon megvisel és lefáraszt ez a helyzet és főleg a főnökömmel van gond. Teljesen mások vagyunk és nagyon nehéz ember aki állandóan piszkálódik valami miatt, én pedig elég érzékeny ember vagyok.

2019. szept. 21. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi lett az izomrangasokkal?
2020. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 macbarbie válasza:

Szia!

Nekem ugyanezek a tüneteim. Nekem fél éve kezdődött el a folyamatos stressz, 2 hónapja meg olyan szintű fasciculatioim vannak, hogy magam sem hiszem el, hogy ez lehetséges. Nekem a fejemen sok helyen, számnál, nyakamnál és a hasamnál is érzem és ezenkívül mindenhol, de 90%ban a lábamban, néha olyan mintha valami rezegne bennem. Elég félelmetes és zavaró. És mivel én is az ALS-nél jártam a cikkeknél már azóta mégjobban beparáztam. Frontin szedése után rosszabbodott nálam a helyzet. Voltam vagy 5 neurológusnál, csináltak ENG\EMG vizsgálatot 2x is és negatív lett. Nyaki és koponya MR negatív, lyme teszt negatív. Magnéziumot, d vitamint es kalciumot is szedek de semmi javulás, de mindenközben folyamatos para az ALS miatt:) Nekem is nehéz elhinni, hogy a stressz okozhat ilyen tüneteket

2020. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 macbarbie válasza:
Ja es az kimaradt hogy 21eves lany vagyok
2020. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azóta mitortént?
febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!