Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás....

Generalizált szorongás. Tapasztalaitok?

Figyelt kérdés

Évek óta generalizált szorongásom van. Voltak időszakok (kb egy éves) mikor teljesen elmúlt, de aztán mindig újra visszajön... Van olyan, akinek maradéktalanul elmúlt? :(

Sok fizikai tünetem van... Sokszor tikkel a szemem, meg a lábamban bizsergést érzek, illetve sokszor úgy érzem, hogy bekattanok, vagy epilepsziás rohamot kapok (persze soha egyik sem történt velem )


Kérlek titeket,osszátok meg a tapasztalataitokat! :) (Remélem nem így kell leélni a kis életemet ) 22/L



2015. nov. 4. 22:00
1 2
 1/13 Amarok Tonrar ***** válasza:

Milyen kezelést kapsz jelenleg? Te mit teszel a gyógyulásod érdekében?

Tudom, nem ezt kérdezted, de ez is benne volt a leírásban: "Remélem nem így kell leélni a kis életemet"


Vegyük úgy, hogy erre reagálok.

2015. nov. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jártam kognitív viselkedésterápiára,meg most egyéni pszichoterápiára... Iszom gyógynövènyes nyugtató teákat (orbáncfű, citromfű,stb),és raeroltetem magamra,hogy járjak dolgozni,bevasarolni,mindenféle,akkor is ha szorongok. Sajnos sokáig ezekre sem voltam képes,de mostmar sokkal jobb.


Antidepresszánst szedtem egy jó ideig,de jobban nem lettem tőle,csak jött a rengeteg mellekhatas... Akkor már jobb a gyógynövény :) enyhébb hatása van,de nem nyomasztanak a mellekhatasok.

2015. nov. 5. 11:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is GAD-om volt pár évvel ezelőtt, középsúlyos depresszióval. Meg lehet gyógyulni, mert nekem elmúlt.
2015. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig szedtél antidepit? Nyugtatót szedtél mellette?
2015. nov. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
szia, nekem is ugyanezek a problémáim. Mintha én írtam volna ezt. Szeretném én is megtalálni a kivezető utat és véglegesen meggyógyulni.
2015. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Anowind ***** válasza:

Szió! Én szívesen beszélgetnék veled, ha van kedved mert sajnos én is ebben szenvedek. Sajnos feszült helyzetben érzem legtöbbször magam, visszahúzódóvá válok, szerepelni nem nagyon tudok, iszonyatosan izzadok, gombóc érzés a torokban, szociális fóbiám is van, életunt vagyok néha, nem beszélve arról, hogy sajnos bátortalan is a lányok terén szóval össze jött minden.... Nagyon zavart vagyok! Le lehet küzdeni de nekem pl. nagyon sok idő kell hozzá és kitartás. Gyógyszert szedek és pszichoterápiára is járok. :) Nekem is tikkel a szemem.... Így egyelőre ennyi jutott eszembe hirtelen!


27/F

2015. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hmmm köszönöm a sok visszajelzést!

Igen, szedtem gyógyszert. Egy évig Rexetint, aztán tünetmentes lettem. Viszont elég sok volt a mellékhatása. Mikor egy év után visszajött Coaxilt kaptam, de azt csak egy hónapig szedtem, mert sokkal rosszabbul lettem tőle, ezért Escitalopram-ot kaptam, aminek megincsak rengeteg kibírhatatlan mellékhatása volt...


Jelenleg orvosom felügyeletével nem szedek semmit. Gyógynövényes nyugtató teát iszom (orbáncfű, citromfű, ilyenek), illetve pszichoterápiára járok.


Néha egészen megbarátkozom a helyzettel, de ha hirtelen valami rossz ér, teljesen bepánikolok (nem normális szinten :D )

2015. nov. 6. 16:41
 8/13 Anowind ***** válasza:

Tudod, nekem valami olyan gyógyszer kellene ami levetkőztetné a gátlásaimat és végre tudnék teljes életet élni. Sajnos nagyon sok hibám van, amit egyelőre csak felismerek de kijavítani lusta vagyok. Társaságba is nagyon ritkán járok. De ha egy kisebb kudarc ér, lelépek! Nehezen tudok szembe nézni vele. Pszichoterápiára én is járok, ajánlom, hogy ne is hagyd abba :) Remélem jó orvosod van!


A 27/F....

2015. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Escitalopram jó, csak nem az elején. Fél szemmel kell kezdeni vagy egy hétig és utána emelni a dózist egész szemre. Nekem így relatíve nem erősítette a szorongásos tüneteimet, viszont egy hónap után már éreztem a kedvező hatását. Most szedem másfél hónapja és már jócskán javultam. Szorongásos gondolatok eltűntek és a testi tünetek is jelentősen szelídültek.
2019. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
...ja bocsi most látom, hogy kicsit régi a kérdés. Azóta javult az állapotod?
2019. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!