Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió ellen mit lehet tenni?

Depresszió ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szüleimnek még nem is mondtam sztem észre sem veszik meg a barataim körében sem,ott próbálok kedves lenni és életvidám de sajnos meg kell játszanom magam... Tudom ez nem a legjobb de nem tudom hogy reagálná le mind a ők mind a családom...

Tesztek alapján nem mondanám depressziónak-csak erősen hajlok a depresszió felé és időben megszeretném állítani mielőtt késő lenne...

Úgy érzem sajnos hogy a családban én vagyok a fekete bárány és mindenki tökéletes csak én vagyok ilyen félresikerült.... Azt hittem hogy ez egy idő után elmúlik majd de már sajnos 1 hónapja így érzem minimum..🙁Hiába próbálnak nyugtatni a családom egyszerűen ez nem megy ki a fejemből...


Meg úgy érzem hogy a többieket nem nagyon érdeklem,gondolok itt arra hogy a nyáron volt egy balesetem akkor érdeklődtek hogy mi van velem... aztán kiderült hogy meg kell műteni most meg kb. elintézik egy oké-val... Jó nem azt várom hogy körbetáncoljanak... Csak egy kis érdeklődés.


Ezek tényleg depresszióra utalnak vagy csak önsajnálatra?(bàr én ezt nem érzem annak bár ki tudja....)


Köszi ha elvastad

19/L



2019. szept. 21. 00:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah és nagyon érzékeny vagyok és sajna hamar elsírom magam
2019. szept. 21. 00:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Menjél pszichológushoz.

Mért lennél félresikerült? És miben? Mutass már nekem 1 tökéletes embert! És mért vonod kétségbe a saját érzéseidet? Jogod van megbántva érezni magad, más kérdés, hogy fölösleges. Akit nem érdekelsz, azt ki kell iktatni az életedből. Ha bánatos vagy, azt is jogod van kimutatni, nem kell álarcot viselni. Az őszinteség a kapcsolatok elmélyüléséhez vezet, aki pedig rossz pillanataidban nem áll melletted, azt ki kell törölni a barátaid sorából. A családod, az mondod, nyugtatgat. Mért nem hiszel nekik?

Neked nem depressziód van, hanem súlyos önbizalomhiányod. Erősen valószínű, hogy nem egy hónapja, hanem évek óta.

2019. szept. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Teljes mértékben leírtad a pár évvel ezelőtti énem. Gimibe kerültem, új emberek vették körül. Féltem beszélni, megnyilvánulni. Egy idő után úgy éreztem, hogy nem vagyok senkinek fontos még a barátaimnak se, akikkel egy osztályba kerültem. Mindenki más volt. Elvesztettem a beszédkészségem, folyton szomorkás voltam. Aztán eljutottam odáig, hogy esténként álomba sírtam magam és vagdostam a kezem... Senkit nem érdekeltem. Egyszer megláttál a vágáyaimat, akkor beszéltek velem, mondjuk az elején csak szidta, hogy hülye vagyok, miért testem ezt magammal. Önbizalomhiányos lettem, aki a tanár legjelentéktelenebb megszólítására is elsírja magát.


Egy nap elhatároztam, hogy megváltozok. Tennem kell ez ellen, hiszen az élet nem erről szól. A baráti körömet szűkítettem és megszakítottam a kapcsolatot azokkal akik csak lehúztak érzelmileg, lelkileg. Ez egy lépésnek jó volt.


Viszont egy nap találkoztam egy tőlem egy évvel idősebb sráccal a suliban, aki megváltoztatta az életemet. Pozitív gondolatokat mondott nekem és szabályokat tűzött ki elém, amit most elmondok neked.

1, Te egy különleges és csodálatos személy vagy

2,Ne habozz kimondani a véleményedet

3,Bármi rossz történjen, gondolj arra, hogy képes vagy tovább menni és kitartani

4,Bátmit is gondolj magadról, vagy bármivel csúfoljanak, tudd hogy gyönyörű vagy


Mindezt figyelembe véve, átgondolva végre rájöttem, hogy le kell kakilni hogy mások mit mondanak. A depresszió szerintem az elvárások és a megfelelési kényszer miatt nehezíti az ember életét. El kell fogadd magad olyannak amilyen vagy. Kilógsz a sorból? Ez tesz téged egyedivé. Légy büszke rá.


Ha magadalatt vagy, csak gondolj boldog dolgokra, arra hogy mennyire csodálatos vagy. De soha ne hallgass depressziós zenéket ilyenkor. Azok csak rontanak.


2 évvel később, még mindig borzasztó a kommunikációs készségem, nem találom a közös hangot a korosztályommal (inkább a komolyabb témákról tudok beszélni), emellett a sírás még mindig velem maradt, de egy darabig még lehet bírni.


Ne feledd, keresd a boldogság forrását, a hű barátokat és mosolyogj, mert akkor vagy a legszebb!


17/L

2019. szept. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Online tesztek általában nem igazán megbízhatóak, ha hosszú ideig rosszul érzed magad, szerintem is inkább fordulj szakemberhez. Az emberek meg eléggé önközpontúak szoktak lenni, ne vedd magadra. Ha úgy érzed te többet érdeklődsz irántuk, mint viszont, akkor vagy megbeszéled velük, vagy keresni kéne másokat.

#3-asnak: szerintem lehet, hogy neked is jót tenne egy pszichológus. A mindenki-gyönyörű-és-csodálatos mottó lehet, hogy jó kapaszkodó, de az "egy darabig még lehet bírni" nem hangzik valami jól. :/

2019. szept. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!