Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség tünete? Az...

Ez milyen betegség tünete? Az anyám nagyon furcsán viselkedik gyerekkorom óta. Nem veszi észre hogy gond van hiába mondja neki a környezete. Többi lent.

Figyelt kérdés
Folyamatosan hazudozik. Pl. Azt hazudja van párja miközben nincs. Nyaralni ment Olaszorszagba miközben nem volt. Ha szembesítem vele ordítozik idegességében. Uralkodni akar másokon és ráerőltetni az akaratát a rokonaira. Ha nem megy fenyegetőzik erőszakoskodik amíg el nem éri a célját. Megalázó helyzetbe hozza a rokonait. Kutakodik a cuccaikba. Félelemben próbalja tartani a rokonait azzal hogy kellemrtlrn helyuetbe hozza őket. Pl a munakhelyükre telefonalgat vagy az ismerőseiket hívja fel és mondja a hülyesegeit meg szidja az illetőt. Mindent százszor elmond pl. Miért nem veszek magamnak rendes cipőt. Miközben van cipőm és 32 éves vagyok. De nem hagyja abba. Ha veszek új cipőt akkor sem. Az nem jó hanem olyat kéne vennem amit ő jónak tart. És sosincs vége ennek mindegy mit csinálok. Stb. Kikeszíti a környezetét teljesen. Nem veszi észre magát. Ugyan akkor segítőkesz de csak úgy segít ahogy jónak tartja. Nem úgy ahogy pl egy beteg embernek szüksége lenne rá. Pl nagypapám lakását átpakolta hiába kérte a nagypapa ne tegye mert nem lát és úgy nem talál meg semmit. Nem érdekelte mert szerinte az úgy jó. Mikor a papa mérges lett es elzavarta megfenyegette hogy bezáratja valahova. Mindig mindenért más a hibás ő sosem az. Gyerekkoromban bantalmazott. Letagadja. Ha kettesben vagyunk akkor is. Milyen betegség ez? Lehet valamit kezdeni vele? Vsgy csak menekülni?
2019. szept. 21. 09:54
 1/3 anarchy666 ***** válasza:
100%
Nehezen lehet kknkret betegségre ráhúzni. Van itt paranoia, némi teveszme, talán demencia vagy kognitív zavarok is. Elmeletileg megérne egy rendes pszichiátriai kivizsgálást, kezelést, de kétlem, hogy hajlandó lenne anyád ezt elfogadni.
2019. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Demencia az kizárva már 40 évesen is ilyen volt. Sőt rosszabb. Azt elfeljtettem irni hogy fél dolgoktól meg kenyszerkepzetei vannak. Pl lehallgatják a telefonját meg figyelik a lakását. Hétköznapi ember meg nem is gazdag miért csinalna bárki ilyet vele? Míg nála laktam nem vihettem kulcsot magammal sehova mert az volt a mániája hogy kilopják a taskámból belenyomják egy szappanba és lemásolják így és aztán betörnek. Ezt komolyan gondolta. Akkor még fiatal volt.
2019. szept. 21. 11:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ez skizofrénis gyanús. De bocsánat ha tévedek. Esetleg menj el egy pszichiátertől tanácsot kérni. Ő jobban ért ehhez.
2019. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!