Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ott van-e minden emberben az...

Ott van-e minden emberben az empátia és a hiánya valóban betegség-e? Vagy velem van a gond? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Az empátia tényleg minden "normálisan működő" emberben ott van vagy csak azért találták ki hogy az ember kevésbé legyen brutális/offenzív és valami megkülönböztethesse az állatoktól?


Azt vettem észre hogy egyáltalán nem érdeklik az embereket mások problémái csupán megjátsszák hogy átérzik és sajnálják a dolgot legyen szó bármiről.


Épp ezért nem is nagyon gondolkodtam eddig azon hogy esetleg bennem van a hiba. Egészen néhány nappal ezelőttig amikor is pár ember társaságában leültem a tv elé (egyébként nem szoktam tv-t nézni) és a híradóban (vagy hol) arról volt szó hogy egy család autóbalesetben meghalt és egy gyerek árván maradt - ekkor mindenki borzongva és megbotránkozva nézett és jajgattak hogy ez milyen szomorú és hogy szegény gyerek.. satöbbi. Ekkor arra gondoltam, hogy "Ez meg kit érdekel?"

Vagy ha gyerekkoromban valami rosszat csináltam akkor azon kívül hogy attól féltem apám szétver nem éreztem semmit, sem megbánást sem azt a másik dolgot aminek a megnevezése most nem jut eszembe.


Ezek szerint ez nem normális és az emberek valóban rosszul érzik magukat ha rosszat tettek vagy ha például valakinek a valakije meghal satöbbi?


Egyébként az együttérzést kiválóan meg tudom játszani és mostanáig abban a hitben voltam, hogy ettől lesz az ember emberséges, hogy úgy tud tenni mintha érdekelné őt más érzései.



2016. ápr. 1. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Enyhe Aspergerre utalnak a leírtak.
2016. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban elég komoly. Talán meg kellene látogatnod egy szakembert.

És igen, minden normális emberben jelen van az empátia, hormonegyensúly. Esetleg, az empátia hiánya előfordulhat tünetként egyéb más mentális betegségeknél (depresszió, szorongás..stb.).

2016. máj. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!