Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen praktikus megoldások...

Milyen praktikus megoldások vannak arra, ha az embert a szülei gyerekként kezelik?

Figyelt kérdés

Egyértelmű, hogy a fejükben még mindig gyerek vagy, ennek több megnyilvánulási formája van pl:

- Becézés,

- Bizonyos stílusban válaszolnak időnként

- Bizonyos szituációban előjövő viselkedések


Persze lehet, állandóan mondogatni, hogy ezt és ezt ne így tegyék, de ennek ellenére előfordulhat, hogy mivel 20 évig gyerek voltál a szemükben, ez nem fog megváltozni, hacsak ők nem akarják


A másik megoldás,hogy ritkán kommunikálni, egy légkörbe lenni velük (pl. max havi 1x), ezzel javítva az önbizalmadra mért esetleges negatív hatásokat



2019. szept. 21. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk én a kapcsolat minimalizálását választottam mivel anyám irányítani is akarja az életem. Mindenbe beleszólna ha hagynám.
2019. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha 20 éves vagy, akkor ez bőven elfogadható. A szüleidnek meg mindig a gyereke maradsz, tehát az önállósodással ez is változni fog, de nem múlik el.

Gondok akkor vannak, ha kéretlenül beleszólnak a döntéseidbe, párkapcsolat, életvitel, lakás, munka, később gyereknevelés. Lehet véleményük, de ha felnőtt vagy el kell fogadniuk, hogy nem fogadod el, hiába mondják meg a szerintük egyetlen és legjobb választást...

2019. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 40 évesen is ezt csinálnák ha hagynám.
2019. szept. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Addig örülj, ameddig csinálhatják.
2019. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó te nem tudod milyen ha borzalmas szüleid vannak akiknek te csak egy szimbólum van ami mellett lehet pózolni hogy van. Bizonyítekkent hogy biológiailag termekenyek voltak. És ebben ki is merül a szülőség fogalma.
2019. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!