Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után hat a sertralin?

Mennyi idő után hat a sertralin?

Figyelt kérdés

Kérem, csak olyan írjon akinek van tapasztalata. Ezt a gyógyszert pánikbetegség-depresszióra kaptam.

2 hete kezdtem el szedni az első 5 napban felet, aztán napi 1 szemet, 3*1 szem 0,25 xanaxxal együtt. Az első pár nap álmosabb voltam, gondolom a xanax miatt, de tünetem nem volt, aztán ahpgy hozzászoktam pár nap alatt a xanaxhoz, teljesen jól lettem. Semmilyen tünetem nem volt, úgy éreztem magam, mint a betegség előtt. Erre pár napja megint szorongok, fáj a fejem, levert vagyok, stb... Az lenne a kérdésem, hogy olvastam, hogy az első pár hétben felerősödhetnek a tünetek... De úgy, hogy egyszer már jobban voltam? Lehet h 2 hét múlva kezd el rosszabbodni? Eléggé elkeseredtem, mert végre jól voltam és most kezdődik előröl... Dokihoz megyek, de majd csak 1,5 hét múlva, addig tájékozódom... Kioktatást nem kérek, hogy ne szedjek ilyeneket. Köszi


2019. szept. 22. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszer dobozában találsz betegtájékoztatót, olvasd el. Az antidepresszánsok általában két-három hét után (tipikusan kettő, azaz 14 nap) szoktak hatni, addig sokszor van fordított hatás: pocsékabbul érzi magát a páciens, mint a gyógyszerszedés előtt. Ha lerajzolsz magadnak egy "pipát", amivel pl. a tanító néni annak idején kipipálta a jó szövegedet a dolgozatban, akkor a kezdő vonal (fent bal oldalon) az a nap, amikor elkezded szedni, utána jobbra lefelé megy az egész (azaz rosszabbodsz), majd a mélypont kb. a 14. nap körül van. Ettől kezdve felfele megy a hatás.


Nyugodtan szedjed, mert a doki nem viccből írta fel. Bármilyen kérdésed van, kérdezz tőle bátran, azért orvos.

2019. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, elolvastam, utánanéztem. De mindenhol csak azt írják, hogy rosszabb lett tőle, majd fokozatosan jobb. Nálam pár nap után jó lett, aztán most megint rosszabbodik. Ez éredekelne, hogy más is tapasztalt-e ilyet. Abbahagyni semmiképp sem fogom, dokihoz megyek mint írtam.
2019. szept. 22. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elején a nyugtatótól voltál jobban. A 2.hétre már jobban érvényesült az AD hatása, elképzelhető, hogy több nyugtató kell ideiglenesen.
2019. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Le tudod írni a személyes tapasztalataid, én már majdnem 3 hónapja szedem, de nem vagyok jobban. Szerintem borderline személyiségzavarom van, illetve kitöltöttem egy PD tesztet, ami teljesen ezt igazolja. Hangulatingadozásgátlót (kventiax) is szedek, de semmi. Sőt, úgy érzem egyre jobban kezelhetetlenek a hangulatingadozásaim.
ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!