Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sertralin-sandoz nevű...

A sertralin-sandoz nevű gyógyszer mennyi idő után hat?

Figyelt kérdés
Nyugtatóra nem reagáltam ezért ezt írt fel az orvos. Reggelente fél szemet kell bevenni. Már 3c ettem első 2 nap mintha jobban lettem volna, de ma megint nyugtalansag van rajtam, nyom a hasam, kapkodom a levegőt, szinte csak fekve jó. Pedig azt mondták hogy nagyon hatásos. Tudom hogy idő kell neki, de kb mennyi?
2015. júl. 30. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, egy hétig kellett felet szedni, aztán egészet. Kb 3 hét mire az ember hozzászokik, és elmúlnak a mellékhatások. És kb 3 hónap, amire rendesebb hatását érzed. De ez emberenként, és betegségenként változó. Egy biztos: ha elkezdted a szedését, folytatni kell, ha először kellemetlen is.
2015. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) nekem azt mondta a doki h hs a fél jó lesz, akkor ne szedjek egészet. Nem súlyos a problémám csak minden kis stresszhelyzetet olyan erősen élek meg, hogy kapk s levegőt stb...és hiába a természetes módszerek, nem voltam jobban. De akkor szedem tovább és várok :)
2015. júl. 30. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Hiába nem reagáltál rá, én azt mondom ha sertalin-t szedsz azért legyen kéznél valami nyugtató, mert az első hetekben okozhat komoly mellékhatásokat. (Nem részletezem, hogy ne éld rá magad, lehet, hogy nem fog.:))


Egyébként majd ha gondolod kérdezd meg az orvosod a Trittico-ról, egy új tipusú antidepresszáns, nagyon minimális mellékhatásokkal, és azok nagyrésze is kellemes. (Megnövekedett libidó, könnyebb alvás :D).


Jobbulást!

2015. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy egy SSRI antidepresszáns. Nagyon egyénfüggő a hatása. A végleges hatást 1-3 hét alatt éri el. Ez idő alatt lehet, hogy felerősödnek a problémáid de nem kell aggódni. Vedd be a gyógyszert minden nap úgy, ahogy a doktor mondta. Meglásd: sokkal jobban leszel egy idő után. Beáll egyfajta nyugalom, egyfajta "le se sz@rom" érzés. Pozitív leszel, friss, energikus.

Ami nagyon nagyon fontos: semmiképp se változtass a dózison az orvos tudta nélkül. Ez nem játék.

Nekem 2 hét kellett amíg hatott. A mellékhatások idővel mind elmúlnak, max a nagyon intenzív álmok maradnak meg. Kellemes óriás ásításokat. :)

2015. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jajj.nagyon köszönöm nektek a biztató szavakat, megerősítettétek bennem a hitet, hogy minden jó lesz :)) remélem nemsokára újra jól leszek teljesen ;)
2015. júl. 30. 23:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. Na ná, hogy minden jó lesz. Csak pozitívan. A gyógyszer egyfajta "mankó", segít átvinni a nehezebb időszakokon az embert. Mindig neveld magad pozitívan. Ja és figyelj, hogy ne felejtsd el bevenni a napi dózist. Ha netán mégis elfelejtenéd, nem kell aggódni, csak simán vedd a következőt. Amúgy is 3 nap amíg a szervezeted felfogja a hiányát.
2015. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!