Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el a pszichiáte...

Hogyan mondjam el a pszichiáternek hogy ADHD-m van, ha nem hiszi el hogy az van? (Mert én csak a "páciens" vagyok)

Figyelt kérdés

Asperger szindrómám van hivatalosan is, és rájöttem hogy ADHD-m is van. Az utóbbit az orvos nem erősítette meg, kétli hogy az lenne. De alaposan tanulmányoztam a témát, ahogy az Aspergert is korábban (azt is én állapítottam meg először). A pszichiáternél viszont ugyanabba a problémába ütköztem mint az elmúlt sok év alatt más pszichiátereknél is: Lekezelő és tévedhetetlennek hiszi magát.

20mg Ritalin nem volt hatásos, de 40mg igen. Bár ez utóbbit úgy próbáltam ki, hogy ő nem hagyta jóvá. Viszont hat. Ha vitába szállok vele, valószínűleg én húzom a rövidebbet, és nem fogja felírni a 20mg-ot sem (ami nem elég). Magán klinika vállal diagnosztizálást, de az 90 000 Ft, amit most nem tudok kifizetni.

Nem tudom hogy mit tegyek.

Van valaki aki hasonló helyzetben van, vagy van valakinek hasznos ötlete?



2019. szept. 27. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Például engedd el ezt a diagnózis dolgot. Miért ilyen fontos? A tüneteid fontosak, és hogy kezelve legyenek. Hogy hasson a terápia, segítsenek a gyógyszerek. Én kaptam diagnózist szakembertől. Tudod mi változott? Semmi. Csak van egy elnevezése.


De ha már mindenképpen ragaszkodsz hozzá: Ne te diagnosztizáld magad, mert nem vagy szakember, így nem, nem értesz hozzá. A pszichiátered majd megteszi, de ehhez idő kell. Ha nem bízol benne, keress másikat, de hagyd, hogy az végezze a dolgát, aki ezt tanulta x sok évig!

2019. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Azért fontos a diagnózis, amit a kérdésben is leírtam: mert a 40mg hat. De a Ritalint nem írhatja fel csak úgy bármelyik pszichiáter.

A diagnózishoz nem ragaszkodom, csak a rá adott hatásos kezeléshez. Mert óriásit javít az életemen. És ehhez kell a diagnózis.

Sajnos nem idő kérdése a haladás, ha egy pszichiáter nem rendelkezik kellő ismerettel a megalapozott szakvéleményhez (hacsak nem tanul tovább).

Valóban nem vagyok szakember, és nem is a dolgom hogy az legyek. Sajnos az ADHD olyan téma, amiben sok pszichiáter le van maradva (más szakemberekhez képest a világon). De bajos ha én próbálom meg felhívni erre a figyelmét. Nem tudom hogyan tegyem hogy ne sértődjön meg, hanem együttműködő legyen. Tudom hogy mennyire hiábavaló ezen a helyen feltenni ilyen kérdést, de gondoltam mit árthat, próba szerencse.

2019. szept. 27. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, látogasd meg az Autizmus Alapítványt, nekik majd hinnie kell a pszichiáterednek.
2019. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első válaszolók vagyok. Van ADHD klinika, ingyenes a vizsgálat. Viszont, várólistás, mikor én hívtam őket, nekem fél évet mondtak. Jelentkezz be! És továbbra is azt mondom, cserélj kezelőt, ha benne nem bízol!
2019. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Második válaszoló,

Ezt hogy érted?

Az Autizmus Alapítványtól kaptam az Asperger-szindróma diagnózist 2018-ban (én magam 2007-ben állapítottam meg, de a pszichiáterek nem értettek hozzá).

Mit mondjak az Autizmus Alapítványnál?


Első válaszoló:

Az ingyenes vizsgálaton voltam, és mint írtam, nincs pénzem a magán klinikai vizsgálatra. Hiába nem bízom benne. Bárcsak olyan egyszerű lenne kezelőt váltani!

(Igen, kb. fél év volt mire sorra kerültem.)

Van esetleg ötlete, hogy mit lehet tenni?

2019. szept. 27. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
A pszchiáter adjon beutalót a Sote Adhd Ambulanciára, jelentkezz be, és bő fél ev múlva kapsz időpontot. Ott kiderül majd
2019. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a SOTE ADHD Ambulancián voltam. Van máshol is ingyenes kivizsgálás?
2019. okt. 15. 08:24
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta történt fejlemény: Másik orvost kaptam ugyanott. Ő már azt mondta hogy ez ADHD, és a 40mg-ot is felírta.
2019. nov. 8. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!