Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások tényleg tudnak MAGUK...

Mások tényleg tudnak MAGUK miatt boldogok lenni vagy csak hazudnak?

Figyelt kérdés
Engem csakis annyi foglalkoztat, hogy legyen valaki aki ölelget, puszilgat, szeretget. Mindent ezért csinálok, hogy ez meglegyen. Amit egyedül csinálok, attól semmi különösebb érzésem nincs. Mindig mindent csakis azért csináltam, hogy mások szeressenek, gyerekként is, hogy a szüleim szeretgessenek és elkerüljem a szidást, verést. De kb. mégsem tudom elérni, hogy azt érezzem kielégítő szeretetet és figyelmet kapok... szinte állandóan üresnek és szomorúnak érzem magam emiatt. Erre mindig azt a tanácsot kapom, hogy jaj csináljak valamit, ami boldoggá tesz, keressek új hobbikat. :S Engem csak mások tudnak boldoggá tenni, semmi más. Nem értem, másképp működnék mint a többi ember? Ennél az ürességnél amit érzek még az is sokkal jobb, ha valaki ver vagy üvölt velem, mert akkor is legalább velem foglalkozik és történik valami, amitől érzek...

2019. szept. 27. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megfelelési kényszer. Egy lelkileg érett, egészséges felnőttnek képesnek kell lennie önálló életre - értsd: ne azért tegyen bármit, hogy más ölelgesse, puszilgassa, szeretgesse.

Az ilyen személyeket éppen hogy messze elkerülik egy idő után. Ami érthető is a saját leírásod alapján is.

2019. szept. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
A boldogságot nem az apró örömök és javak halmaza adja! Hanem a lélek szabadsága, mikor nem vagy elkötelezve semminek és senkinek. Te már csecsemőkorodban elkötelezettségre voltál nevelve, ezért nem tudsz boldog lenni.
2019. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Phoney ***** válasza:

A Te helyzeted azokra jellemző, akiknek a személyiségfejlődése elakadt ott, ahol anya vagy apa (de inkább anya) nélkül még „nem tudnak létezni”, nincs autonóm személyiségük, hanem „keringeniük” kell valaki más személye körül. Utólag, felnőttként sem lehetetlen túljutni ezen, de kell hozzá egy megfelelő valaki pótanya/apa szerepben, ez nem ritkán egy pszichoterapeuta szokott lenni.

Nem mintha az érett felnőttnek ne lenne szüksége mások szeretetére és elismerésére, de egyáltalán nem ebből származik minden öröme.

2019. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy látszik másképp működsz, a legtöbb embernek nem jobb, ha verik, mint ha békén hagyják. :( Nem gondolod, hogy ez nem igazán jó így? Szakember segítségével lehet, hogy tudnál ezen változtatni.
2019. szept. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez tényleg elgondolkodtató kérdés, ugyanis én is ilyen vagyok,mint te, kérdező. Bár nálam egy konkrét ember hozta ezt elő belőlem. Bár igazából szerintem másért nem is nagyon van értelme élni,az ember társas lény, esetleg még ha van egy kis állatod őérte érdemes. Szerintem a végén velem is ez lesz :'D Állatokkal fogok megöregedni.
2019. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jártam pszichológushoz meg pszichiáterhez is, bár más problémával: depresszió, szorongás, de ez a téma is felmerült és azt javasolták, hogy keressek új hobbit, ami örömet okoz vagy menjek megint főiskolára. Egy ideig SSRI-kre is ráállítottak a depresszió miatt, de szerencsére már nem kell szednem, mert jobban vagyok. :)


#Phoney, én sosem keringtem (vagy inkább nem tudtam keringeni) a szüleim körül, ugyanis a szüleim dolgoztak reggeltől estig. Bölcsibe vittek vagy ismerősök vigyáztak rám és rengeteget voltam egyedül. Apukámmal egyébként kifejezetten utáltam lenni, mert minden alkalmat megragadott arra, hogy bántson. Mindent megtettem, hogy ne találjon semmit amibe beleköthet, de mindig az lett a vége, hogy felidegesedett valamin és össze-vissza vert. Szóval innét is eredhet az, hogy ez a rossz dolog mégis keserédes a számomra, mert legalább a verés után lenyugodott és nem kellett a passzív-agresszív provokációját hallgatnom és anyukám is kedvesebb volt velem verés után, mert sajnált.

Meg állandóan féltem, hogy megver, viszont miután megvert már nem kellett ettől rettegnem egy darabig, mert "megtörtént, túléltem, biztonságban lehetek néhány órára tőle" és emiatt én is nyugodtabb voltam még akkor is, ha nem tudtam ülni a fájdalomtól. Lehet felnőttként is ezt élem át ha valaki megüt, hogy megnyugodhatok egy kis időre.

Anyukám nagyon sokat dolgozott, ezért szinte sose volt ideje rám. Ezért mindent megtettem, hogy felhívja magamra a figyelmét és megdicsérjen, megszeretgessen. Nem tudom ez honnan eredt, hogy erre vágytam, csak azt tudom, hogy mennyire rossz érzés volt, amikor félresöpört, keresztül nézett rajtam...

Ez nem azt jelenti, hogy tényleg SOHA nem bújtunk össze és aludtam el arra, hogy mesét olvasnak nekem vagy ültünk össze egy disneyfilmre dupla adag fagyival a kanapén. De nem volt túl sok ilyen. Előfordult, hogy napok-hetek teltek el úgy, hogy nem szóltunk egymáshoz csak annyit, hogy "szia" és volt, hogy úgy teltek el hetek, hogy csak ordibáltak velem és foltosra vertek olyan miatt, hogy nem kifordítva tettem a zoknimat a szennyesbe...


#5 Én is imádom az állatokat, annyi szeretetet tudnak adni, hogy hihetetlen. Van egy macskám és mindenhová követ, egyszerűen imádom őt :) De azért az emberi kapcsolatok teljesen mások. Már csak az, hogy tudunk mi most egymással beszélgetni írásban időt és teret átszelve :D Ha meg fizikailag is van velem valaki, aki megölel, szeret, az meg elmondhatatlanul jó érzés, az a "minden" a számomra.

2019. szept. 28. 16:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez azért kb mindenkinél így van, de az nem mindegy, hogy mennyi figyelmet igényelsz, mennyire vagy el egyedül. Ha mindig kell veled lenni valakinek az nem szerencsés.
2019. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Tudod, mi ad boldogságot? A munka. Nem a gyárban végzett robotra kell itt gondolni, hanem az otthon, a magad számára végzett munkára. Amikor eltervezel és véghezviszel valamit. Amikor alkotsz. Nem nagy dologra kell gondolni, ha egy bablevest alkotsz, az is hatalmas boldogságot tud okozni. És minél nehezebb a sikerhez vezető út, annál nagyobb a boldogság, amikor végeztél. A gyerekeink pontosan azért a legnagyobb boldogságforrások, mert két évtizedes projektről van szó. Két évtizedig dolgozol, áldozol, aggódsz értük, két évtizednyi mnka gyümölcsét aratod le, amikor a csemetéd felnő, és megáll a saját lábán.
2019. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, ez valami szörnyű, amit itt most leírtál. :S De így eléggé érthető. Fura, ha erre is csak annyit mondott a szakember, hogy keress hobbit. Mindenesetre biztos lehet rajta változtatni, ha akarsz. Ha meg nem, az is egy döntés, csak... elég nagy kérés, hogy valaki más legyen 100%-ban felelős a te boldogságodért.
2019. szept. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:
Igen, pont az a gond, hogy nem volt lehetőséged anya körül "keringeni", illetve csak az első 1-2 évben, ezért ma is ott tartasz, hogy erre van szükséged. Minden gyereknek igénye van erre, és aki nem kapja meg (se az anyjától, se helyette mástól), az nem tud eljutni a személyiségfejlődésben oda, ahol már nemcsak másokon keresztül tud létezni, hanem önálló személyként is. Sajnos ez elég nehéz helyzet, az ilyenbe sok szakembernek beletört már a bicskája, eleve nem is mindegyik tud mit kezdeni vele, mivel nem meggyógyulni lehet belőle, hanem felnőni. Éppen ezért nem is pár hónapos munka lenne. Ilyen problémákban pl. a jungi terapeuták jók, már amelyik elég felkészült/tehetséges/tapasztalt hozzá.
2019. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!