Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljek így egészségesen?

Hogyan éljek így egészségesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pánikbeteg vagyok 10 éve. Gyógyszert nem szedek, magamtól az elején letettem. A napjaim hol ilyenek hol olyanok. Próbálok kitörni a saját burkomból, de a testem illetve az agyam néha ellenáll.

A lényeg a lényeg, hogy idén januárban én megfogadtam, hogy felállok, és harcolok magamért. Kiiktattam pár nem az életembe való embert. Próbálom a legkisebb apró örömöt is átélni az életben. Ez már nagyjából egész jól megy :) az étrendemmel van egy kis baj.

Próbálok minél egészségesebben enni. Csak azt tapasztalom, hogy a gyomrom nem nagyon van oda ezért az ötletemért. Persze így érdekes hangzik tudom. Próbálok minél több zöldséget, gyümölcsöt enni. Igyekszem elkerülni a sarki pizzázó apró örömeit is. Persze az ember meg - meg engedhet magának néha egy szelet pizzát. A gond nem is itt kezdődik. Amikor jólesik egy alma vacsorára, vagy esetleg utána, akkor azt tapasztalom, hogy fáj a gyomrom tőle. Eddig semmi bajom sem volt az almától. Ami legjobban aggaszt az a fránya hasmenés. Bután hangzik, de mikor másnál vagyok (párom szülei) pár napig, és nem a jó fajta ételt eszem, hanem a zsíros olajos kisütnivalókat krumplival, akkor a gyomrom fellélegzik, és teljesen jól van. Nem szeretnék ilyeneket enni. Itthon a levesbe is nagyon sok répát rakok, mert imádom, és tudom hogy egészséges. Voltam az év elején hasi ultrahangon emiatt, de semmit sem találtak.

Hallottam már olyat is, hogy a sok mozgástól is más az emésztése az embernek. Én megpróbálok mindennap napi 10ezer lépés felett teljesíteni. Van 2 kutyám, és közösen sétálunk így ez szerencsére könnyen megy napi szinten.

Szerintetek mi lehet a gond?


2019. szept. 29. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Én javaslom hogy vegyél egy dietetikai könyvet jó tippek vannak benne . A sok idegességtől nekem refluxom lett és az almát pl egy pufirizs kíséretében eszem meg és úgy jó , de késő délután már nem eszek semmi gyümölcsöt mert nehezen emésztődik már olyankor. Próbáld meg te is délelőttre tenni a gyümölcs fogyasztást . És igen a mozgás segíti a belek mozgását így könnyebben tudsz emészténi.
2019. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a szervezeted hozzászokott a nehéz, lassan emészthető, kevésbé egészséges ételekhez. Ez teljesen természetes, az emberi szervezet rendkívül tanulékony és formálható, de nem egyik pillanattól a másikra. Ha eddig ilyen táplálkozásod volt, akkor nem válts drasztikusan. Az nagyon jó, ha vannak céljaid, mert a leírtakból ítélve vannak. Ez szuper! De ne akarj rögtön váltani, és rögtön eredményt se. Próbálj szépen, fokozatosan átszokni az egészséges táplálkozásra. A fokozatosság a kulcs. Apró léptékekben haladj! Ha eddig vajas kenyeret reggeliztél, akkor egyél vajas kenyeret pár karika kígyóuborkával...szép lassan építsd le az egészségteleneket, és vele párhuzamosan építsd be a helyére a jót. Semmi baj nincsen a szervezeteddel, csak szokásokat kell kialakítanod, párhuzamosan leépítve az eddigi rossz étkezési szokásaiddal. Ahogyan hozzászokott a szervezeted az eddigi étrendhez, ugyanúgy hozzá dog szokni az újhoz, és idővel majd azt is preferálja, ne félj!
2020. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!