Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én elmebeteg lennék emiatt?

Én elmebeteg lennék emiatt?

Figyelt kérdés

Sokat vagyok szomorú, és nincs olyan nap, hogy ne sírnék. Semmi sem tud felvidítani, a régen szeretett hobbijaim se tudnak úgy lekötni, mint régen. Állandóan negatív dolgokra gondolok, úgy látom az egész életem csak rossz. Nincs önbecsülésem sem, amit egy rossz párkapcsolat, csak még jobban rontott. Mert azelőtt csak önbecsülésem nem volt, de már utálom magam, és szégyellem magam mások előtt. A családom azt mondja csak picsogok, meg hogy elmebeteg vagyok, akit a pszichiátriára fognak utalni. Mindig másokhoz hasonlítom magam, és arra jutok, hogy más jóval kevesebbet szív az életben, míg én folyamatosan.

Amikor iskolába jártam is csak szorongtam, pszichés alapon még hánytam is, ezért mert mindig kicsúfoltak ott is.

Persze a volt osztálytársaimat biztos nem vágta át senki, mint engem az exem, mert ők ügyesek, talpraesettek, nem úgy mint, aki még az iskolában is szerencsétlenkedett. Nagy többségüknek már saját családja van, szerencsések, míg én meg örökre magányos leszek.


2019. okt. 2. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Most tulajdonképpen önigazolást akarsz nyerni, hogy a szüleidnek nincs igaza, vagy segítségre van szükséged?

Nem jársz már suliba? Esetleg dolgozol valamit?


Amúgy nem, semmiképp sem elmebeteg vagy, de hogy segítségre szorulsz, az biztos.

Viszont ehhez te is kellesz, első lépésként keress fel egy pszichológust.


Amúgy látatlanban nehéz megmondani ennyiből, de van depressziós vagy, vagy úgynevezett "kapunyitási pánikod" van.

2019. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Voltam pszichológusnál, és pszichiáterhez küldött. Amúgy 29 éves vagyok. A külsőmet azt most se hanyagoltam el. Most nincs munkahelyem sajnos, ami volt, ott is kicsinált idegileg a főnököm.
2019. okt. 2. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
És pszichiáternél voltál?
2019. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem voltam.
2019. okt. 2. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a pszichologus szerint tanácsolt, akkor érdemes lenne.

Attól még nem vagy elmebeteg, hogy pszichiáter kell.

2019. okt. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne méregesd magad állandóan a többiek PUBLIKUS életéhez, pláne amikor padlón vagy. Ártasz vele magadnak. Nyugi, ők se tökéletesek, te valszeg csak a kirakatot látod.

Koncentrálj a gyógyulásra, és szerintem is menj el a pszichiáterhez. Az "elmebeteg" csak egy szemétkedő szitokszó. Nem leszel örökre ilyen állapotban, de sajna meg kell küzdeni érte.

2019. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kellene, de olyan nehéz megállnom. Főleg amikor magányosan ilyen esküvői boldog képeket látok másokról.
2019. okt. 2. 22:42
 8/10 anonim ***** válasza:
És a képnézegetést se tudod megállni? Magányon többet szokott segíteni ha inkább emberek közé mész. :)
2019. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor nincs munkám, álláshirdetéseket nézegetek, nem pedig esküvői képeket.
2019. okt. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit csinálsz szabadiődben? Milyen hobbijaid voltak?:)

Lány vagy?

2019. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!