Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol van az a határ, amikor...

Hol van az a határ, amikor egy ember számára világossá válik, hogy valaki nem normalis? (elmebeteg, Idegbeteg)

Figyelt kérdés

Az anyámmal vagyok így. Néha úgy gondolom, hogy valami baj van az elméjével.. Furcsa dolgokat csinál. Minden napját ugyanúgy tervezi meg, ugyanolyan sorrendben. Ha valaki ezt felboritja, teljesen kikel magából. Kényszere s cselekvések vannak, pl minden nap kisepregetni ugyanazt a szobát... Vagy ismétli a cselekvéseit.pl. 3,4,5ször is megnézi,lekapcsolta-e a villanyt. Tudja, hogy kikapcsolta,mégis meg kell néznie.

Utál mindenféle házi munkát, nem is végzi el egyiket sem.Egy nap csak 1x megy boltba, és mindig csak ugyanabba.mindig ugyanolyan kenyeret vesz,mindig ugyanolyan a haja. Nyáron is hosszú ujju pulcsiban van, néha kettőt is felvesz. És hosszú nadrágot h9rd mindig.csak sötét színű ruhákat hord.

Emellett nagyon agresszív, fenyegető.

Ismerek normális családokat, embereket,ők nem ilyenek.Mi ilyenkor a megoldás?



2019. júl. 14. 17:08
1 2
 1/14 anonymousreview60 ***** válasza:
23%
A leírt viselkedés egyértelműen pszichotikus állapot, aminél - menopauzát átélő nőt feltételezve - enyhülés várható. Minimum egy pszichológusra szükség lenne.
2019. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

minden nap kisepregetni ugyanazt a szobát

vs

Utál mindenféle házi munkát, nem is végzi el egyiket sem


Hosszú-hosszú nyári szünet.. 😩

2019. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Előttem van, ahogy szegény drága kérdező óvodáskora óta takarít, mos, vasal, bevásárol, főz, szemetet kiviszi, vécét kisikálja, ablakot mos, de még talán a párévente esedékes tisztasági falfestést is ő csinálja, miközben az anyukája a akár a múlt havi 37 fokban is hosszúnadrágban és két pulóverben kapcsolgatja fel-le a villanyt. Ennél hihetőbet, kedves.
2019. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is megütötte a szemem ami a kettesnek. kicsit nagyon ellentmond a kettő kijelentés.

Ha van némi valóságalapja a kérdésnek akkor a kényszerbetegekre jellemző ez a fajta viselkedés. Rituáléik vannak, kényszeresen ragaszkodnak a megszokotthoz. Általában szürreális félelmekkel is társulnak a cselekmények. Ha nem ellenőrzöm az ajtót 10x betörnek megölik a családot.

Ha nem mosok kezet 20x elkapok valamit és meghalok.


Pszichiáter a megoldás, persze ahhoz az is kell, hogy akarjon változtatni.

2019. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egy nap csak 1x megy boltba"


Miért, hányszor kellene és miért? A legtöbb ember még egyszer sem megy boltba minden nap!

2019. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Ennek mi köze az autizmushoz? XD meg a pszichózishoz? Sima OCD.


Vele kell megbeszélned a pszichiátert valahogy óvatosan kérdező. Nem ön-, vagy közveszélyes, úgyhogy nincs kényszergyógykezelés.

2019. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy nap csak egyszer megy boltba.

Hányszor kéne??? És miért is kéne naponta menni???

2019. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, nagy baj van velem. Én minden nap kisöpröm ugyanazt a szobát, mert ott járunk a legtöbbet és mindig tiszta mocsok, ha bejövünk a kertből. Én is napu 1x megyek boltba, ugyanazt a kenyeret veszem, mert azt szeretem.


A házimunkát utálom, de meg kell csinálnom. Minden egyes nap.


A hajam 10 éve tuti ugyanolyan, néha vágatom amikor úgy érzem, hogy gázos.


Mielőtt elmegyek itthonról megnézem elzártam-e a gázt, beriasztottam-e, lekapcsolatam-e a villanyokat. Van, amikor 2x is megnézem, hog, van-e a kutyának vize.


Ki ismer egy jó pszichológust? Bejelentkeznék.

2019. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

"Egy nap csak 1x megy boltba..."


Miért, hányszor kellene?


"... és mindig csak ugyanabba."


Ha minden szükséges kapható ott, és az van legközelebb, miért ne?

Amúgy a boltba járás is házimunka. Ha valaki csak bevásárol, az is levesz terhet a többiek válláról.


"mindig ugyanolyan kenyeret vesz"


Nálunk én vásárolok és (ha kapható) én is így szoktam. Csak ha nem kapható "Bedő Jani kenyér", akkor veszek másmilyet. Mivel azt szeretjük legjobban.


"mindig ugyanolyan a haja."


Na, ezt végképp nem értem, miért volna baj. Nekem férfiként pont azoktól a nőktől van herótom, akik folyton változtatnak a frizurájukon ill. másmilyen színűre festik, aztán meg vannak sértődve, ha nem ismerem föl őket és nem köszönök előre nekik, ha találkozunk.

2019. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Nincsenek könnyen meghúzható, éles határok. Mindaddig nincs nagyobb baj, amíg az illető sem önmagára, sem a környezetére nem jelent veszélyt ill. pl. a kényszercselekvés nem akadályozza a normál mindennapos életvitelét. Az állapot megítélése nagyban függ a környezettől, jelen esetben pl. attól, hogy egyedül él-e vagy pedig másik személlyel, mert akkor az a másik személy felfigyelhet pl. a kényszercselekvésekre és ez a megfigyelőt zavarhatja az irracionalitás okán. Élek a gyanúperrel, hogy sok esetben a kellő elfoglaltság hiánya, a környezetből származó kevés inger miatt az emberi agy csinál magának irracionális, haszontalan tevékenységeket.

Amennyiben a kérdezőt mindez zavarja, próbálja meg értelmes tevékenységek sorozatába bevonni édesanyját, beszélgessen vele többet, csináljon közös programokat, adjon neki értelmes feladatokat (munkaterápia).

2019. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!