Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után alakulhat ki...

Mennyi idő után alakulhat ki függőség az alkohol fogyasztás után?

Figyelt kérdés
3-4 hónapja kezdtem el rendszeresebben inni. Előtte is ittam, de akkor csak heti egyszer kb. és akkor se sokat (max fél liter bort). Az utóbbi pár hónapban viszont heti 3-4 szer is berúgtam. Sőt, az utóbbi egy hétben volt három olyan egymást követő nap, hogy liter pálinkát megittam naponta. De most már szeretném abbahagyni. 2 napja nem ittam és eléggé ideges vagyok, nyugtalan vagyok. Ez lehet annak a jele?
2019. okt. 4. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ne igyal.
2019. okt. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit pótol? Ha valaki függővé válik valaminek akkor azt valamivel pótolja. Csak úgy az ember nem lesz függő.
2019. okt. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem igazán lehet időben mérni. Függ a nemtől, a szervezettől, kortól is akár. Sajnos úgy néz ki, hogy nálad már kialakult, de szerintem nem lehet még nagyon vészes. A legjobb az, ha találsz valamilyen elfoglaltságot, ami annyira leköt, hogy nem foglalkozol az alkohollal, a másik lehetőség pedig a szakemberhez való fordulás, bár a két dolog nem zárja ki egymást, sőt még jobb, ha egyszerre van. Remélem sikerül letenned végleg.
2019. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem a méreg öl hanem a dózis. Most 1 hónapig ne igyál, ha kibírod akkor rendben vagy.
2019. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok inni, már eldöntöttem. Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 4. 10:11
 6/10 Phoney ***** válasza:

A pszichés függőség nagyon hamar kialakulhat, főleg észrevétlen ivási kényszer formájában – tehát többnyire nem érzed, hogy muszáj, de minden este (vagy legalábbis heti többször) az üveg mellett találod magadat.


Itt az elvonási tünetek „csak” pszichések (szorongás, idegesség), és nem különösebben nehéz őket elviselni; az igazi kihívás az benne, hogy pár nap után ne jöjjön rád „véletlenül” megint az ivás. Szóval ha egy hét után olyan ötleted támadna, hogy most már megihatsz valamit, akkor gondold újra.


A fizikai függőséghez sokkal több kell, de aki oda eljut, annak már régen rossz.

2019. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Májustól augusztusig ritkán volt tiszta napom. Általában heti 3-4x ittunk haverokkal és bulikba járkáltunk. Nem mindig voltunk részegen, de az alkohol igencsak jelen volt ebben a pár hónapban.

Aug közepe óta nem iszom, de azért észrevettem, hogy sokszor kívántam a "züllést" de ez szépen lassan elmúlt.

Hagyd el te is minél hamarabb mert rossz vége lesz.

2019. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért akarom még időben abbahagyni, mert később már lehet nem fog menni, vagy csak nagy szenvedés árán. Kezdtem észrevenni magamon, hogy ha nem iszok egy-két napig, lehangolt és ideges vagyok. Na ezért akarom még most abbahagyni, mert ez már sztem annak a jele lehet hogy függő vagyok.
2019. okt. 4. 15:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül! Egy kalappal! Nincs abból semmi baj, ha az ember néha lelazul, nade nem minden nap és nem egyedül. Társasággal havonta egyszer még egészséges is lehet a lelkednek. Tarts mértéket, vagy ha az nem megy, akkor ne igyál. Ismerek olyat, aki ha elkezdi nem tudja abbahagyni. Mi például itthon a férjemmel szombatonként kortyolgatunk, de nem fetrengésig. Ismerned kell magad. Tudnod kell, hogy neked mi a jó, és hol az állj! Puszi! Minden jót!
2019. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek biztató válaszokat!
2019. okt. 5. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!