Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-osok! Nektek segít...

Borderline-osok! Nektek segít az alkohol? Jobban érzitek magatokat tudatmódosított állapotban?

Figyelt kérdés
2019. okt. 4. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az a baj, hogy ha iszom, az az előtte is meglévő érzéseimet erősíti fel. Ha jókedvűen csiccsentek be, akkor ittasan is marad a jókedv, sőt, erősödik.


Egyszer ittam bánatomban, és szörnyű volt. Még kilátástalanabbnak, tehetetlenebbnek éreztem magam az alkohol befolyása alatt.

2019. okt. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én általában kerülöm az alkoholt. A problémáimat nem oldja meg helyettem, csak pillanatnyilag eltereli a figyelmemet róluk, mert szédülök-rosszul vagyok ha eleget iszok (márpedig minek igyak, ha nem ezért). De másnap a problémák ugyanúgy ott lesznek. Azt meg nem tehetem meg, hogy minden nap lerészegedjek. Nem akarom tönkretenni a környezetem ezzel, sem a párkapcsolatomat. Inkább alternatív módokat keresek, ha jobban akarom magamat érezni.

Illetve nekem a borderline mellett evészavarom is van, ezért ha iszok utána mindig pocsékul érzem magamat az alkoholban lévő kalóriák miatt.

2019. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sokkal jobban.

Sajnos nagyon szeretek inni...Mindig mondom másoknak, hogy bárcsak olyan lenne a személyiségem, mint amilyen részegen vagyok. (Emiatt sokszor gondolkozom azon, hogy pl. suliba is úgy kéne mennem, hogy előtte iszom, de nem merem megtenni, mert ha egyszer megtapasztalom, hogy milyen jó, akkor utána nem hiszem, hogy lesz visszaút.)

Sokkal boldogabb, önfeledtebb, vagyok sokkal jobban ki tudom mutatni a szeretetemet, érdeklődésemet, sokkal jobban koncentrálok, nem kalandozik el olyan könnyen a figyelmem, jobban megfogalmazom a gondolataimat. Egy cseppet sem szoktam szorongani, alapvetően pedig nagyon szorongós típus vagyok.

2019. nov. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!