Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mást is ennyire idegesítenek...

Mást is ennyire idegesítenek ezek a hangok?

Figyelt kérdés

Csámcsogás, szuszogás, fogak szívása amikor beleragad a kaja, nyelés, ivás, köhögés, büfögés stb.

Annyira ideges leszek ilyenkor, hogy szétrugdosnám az illető fejét. Vasárnapi ebéd, apám csámcsog, szuszog miközben eszik. Büfög, majdnem behányik. Szétbombáznám az arcát. De inkább felállok és elmegyek egy nyugodt környezetbe és ott eszem.

Buszon hallom, hogy valaki szipog, krákog, fülest bedugom és maxon a zene.


Erre van valami megoldás? Esetleg más is küzd ilyenekkel? Ez mitől van?



2019. okt. 8. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a csoszogás ilyen hang, volt, hogy az üzletben egy fiatal pasi olyan durván, hangosan csoszogott, hogy inkább átmentem a bolt másik végébe. :)
2019. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Nyugtatót kéne kis mennyiségben.
2019. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy a hang idegesít (akkor te olyan ember vagy, akinek a hagnok nagyon fontosak az életében), lehet, hogy a hanggal együttjáró testi dolgok. Olvass utána annak, ha érdekel, hogy mit jelent az auditív dominancia. Az ilyen emberek fokozottan érzékenyek minden hangra.


Egyébként az összes olyan hang, amiről írtál, viszonylag elkerülhető normális testi (és azon belül is pl. száj-)higiéniával, és zsebkendőhasználattal, és alapvető neveltetéssel (nem csámcsogunk evés közben, csukott szájjal eszünk, nem böfögünk stb. Ez kb. az óvodában megtanulandó. Nem csoda, ha idegesít.)


Én, ha nagyon dühös vagyok, nem döngetem a zenét maximumon a fülemen, mert nemhogy már más tahósága miatt legyek süket, hanem szólok neki. Pl. egy buszon böfögő embernek jó hangosan: "Kedves egészségére!" A legtöbbje elszégyelli magát. Volt olyan, aki addig szívta az orrát, hogy odaadtam neki a zsebkendőmet (mindig csak ruhazsebkendőt használok, mert szeretem és környezetbarát.). Azt se tudta, mit mondjon.


Apádra is rászólhatsz: "légy szíves, hagyd ezt abba. Undorító és nagyon zavar. Nem így szoktak emberek étkezni."


Ha bunkó, ha visszaordít, vagy bármit bunkón beszól válaszul, akkor menj ki. Mindig menj ki, ha így eszik. Szó nélkül. Vidd magaddal a kajádat is.

2019. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogszívás tényleg idegesítő.

A másik meg amikor a férjem összegyűri a pet palackokat olyankor ordítani tudnék.

A leves szürcsölésre is kiakadok.

Meg ha valaki "trombitálva" fújja az orrát.

2019. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem a csámcsogás, nyelés, rágás idegesít borzasztóan, rendesen gyomorgörcsöm van tőle. Elvileg van ilyen mentális betegség, csak még nem nagyon foglalkoznak vele.
2019. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A palack összenyomogatása is tényleg. Amikor békében fekszel a kanapén és izomból elkezdik összetaposni a palackokat...


Akkor nem csak én szenvedek ezektől. Most megnyugodtam!!! :)

2019. okt. 8. 12:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Van még egy, amikor a bögrében szépen lassan kavargatják a kávét, ide-oda csapódik a fém kanál benne... Ilyenkor kiverném a kezéből az illetőnek, de inkább elmenekülök.
2019. okt. 8. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Ti imádnátok profi fülesben egymás után nézni azt a rengeteg ASMR videót! :)
2019. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!